Seks analny

Seks analny wymaga pewnych przygotowań, szczególnie ze strony osoby pasywnej. I dlatego nie jest idealnym sposobem na spontaniczny szybki numerek. Oczywiście zdarzają się nieplanowane wcześniej analne igraszki i na dodatek często udane. Jeżeli zamierzacie zacząć na serio odkrywać przyjemności płynące z seksu analnego, musicie wcześniej podjąć pewne kroki przygotowawcze.

Sex analny: jak zaczać?

Tym, co wzbudza najczęściej niepokój, jest obawa, że seks analny nie będzie czysty. Cokolwiek by mówić, tytek jest po to, by pozbywać się rzeczy zbędnych, a ktoż chciałby grzebać w śmietniku, prawda? I tak, i nie. Kiedy się wypróżniamy, kał zgromadzony w okrętnicy przechodzi przez jelito proste do kanału odbytniczego i dalej do odbytu. Miejscem gromadzenia się kału jest okrężnica, a odbytnica i kanał odbytniczy są tylko drogą jego przemieszczania Dlatego tak ważna jest regulacja układu trawiennego, tak by wypróżnić się przed seksem analnym.

Analne igraszki a dieta

seks analny
Seks analny oraz podwójna penetracja nie są już tematem tabu

Ludzie stosujący dietę bogatą w błonnik mają zwykle sprawny układ trawienny wytwarzający prawidłowy kał, który ma silną konsystencję i opuszcza organizm, pozostawiając po sobie tylko nikle ślady. Dbałość o włosy łonowe stała się ostatnio bardzo popularna; podobnie ludzie mają swoje własne upodobania dotyczące owłosienia miejsc intymnych.

Każdy ma jakąś ilość włosów wokół odbytu – wszystko zależy od cech osobniczych. Są tacy, którzy pozostawiają je w stanie naturalnym, inni przycinają starannie nożyczkami. jeszcze inni wolą usuwać je za pomocą golenia, wosku czy laserowej depilacji. Jeżeli zamierzasz je wygolić, użyj ostrej żyletki, lusterka i łagodnego kremu lub żelu do golenia. (Wystrzegaj się na przykład kremu do golenia zawierającego mentol). Jeżeli wolisz pozostawić to fachowcowi, każdy salon oferujący golenie bikini i depilację woskową genitaliów zajmuje się także włosami w okolicach odbytu. To samo dotyczy depilacji laserowej.

Kał, który jest albo zbyt luźny, albo zbyt twardy, nie opuszcza organizmu w tak czysty sposób i może pozostawiać w odbytnicy lub kanale odbytniczym jakieś resztki. Mimo zdrowego układu żołądkowo-jelitowego i pewnych łazienkowych nawyków mycie się jest tu najlepszym pomysłem. Weź ciepły prysznic albo kąpiel przed randką i umyj starannie intymne miejsca.

Możesz nawet wsunąć namydlony palec do odbytu. Traktuj go tak samo, jak genitalia, i zawsze używaj do mycia odbytu i odbytnicy najdelikatniejszego z mydeł – najlepiej na bazie oliwy z oliwek albo czystej gliceryny. Żele pod prysznic zawierają olejki zapachowe, barwniki i inne związki chemiczne, które mogą wywoływać podrażnienia.

Wyprawa do łazienki i pod prysznic to początek batalii zapewniającej stosunkowo czystą penetrację analną. Napisałam „stosunkowo czystą”, bo jestem realistką. Nie ma takiej gwarancji, że jakaś ilość materii kałowej nie będzie obecna w odbytnicy. Kiedy już się tam znajdziesz, cóż, możesz ją napotkać. Ale nie przejmuj się! Czasami seks bywa brudny. Wytrzyj to, zlekceważ, i rób swoje. A jeżeli jesteś takim czyścioszkiem, możecie przed penetracją analną zrobić lewatywę.

Pomyśl o lewatywie jak o prysznicu dla swojej pupy – wypełniasz ją ciepłą wodą, by wypłukać resztki kału, wywołujesz wypróżnienie i czyścisz w ten sposób kanał odbytniczy i odbytnicę. Najprostszym sposobem na zrobienie lewatywy jest jednorazowa plastikowa butelka albo wielokrotnego użytku gumowa gruszka do lewatywy. Jeżeli kupicie butelkę w aptece, zalecam wylać jej zawartość, przepłukać kilkakrotnie wnętrze i napełnić ją czystą, ciepłą wodą. Wszystkie kupowane w aptekach naczynia do lewatywy zawierają środki przeczyszczające (dostępne także w formie pigułek), które rozluźniają stolec i wspomagają jego wydalanie. Używa się ich, by pozbyć się zaparcia.

Nigdy, ale to nigdy nie powinieneś wkładać penisa czy czegokolwiek innego, co penetrowało wcześniej odbyt, do pochwy twojej partnerki. Bakterie żyjące w odbytnicy zostałyby do niej przeniesione i najprawdopodobniej wywołałyby infekcję. Możesz wytrzeć penis chusteczką dla niemowląt, ale takie chusteczki nie zabiją wszystkich bakterii (a propos, zawsze powinieneś używać chusteczek dla niemowląt, nadają się idealnie do delikatnych genitaliów – nigdy nie używaj chusteczek antybakteryjnych przeznaczonych do czyszczenia rąk czy mebli).

Najlepszym sposobem na uwolnienie twojego penisa od bakterii jest umycie się pod prysznicem mydłem antybakteryjnym. Oprócz tego sam prysznic może być miłym doznaniem, zwłaszcza jeśli bierzecie go we dwoje. Innym sposobem jest używanie prezerwatyw i zmiana ich zawsze, kiedy zmieniamy cel. Można też odwrócić kolejność – przeniesienie penisa z pochwy do odbytu jest zupełnie bezpieczne.

Penetracja analna: środki nawilżające

Odbytnica nie ma mechanizmu samodzielnego nawilżania, dlatego podczas jakiejkolwiek penetracji analnej – nie tylko stosunku – dla zapewnienia komfortu konieczne będzie zastosowanie środka nawilżającego. Wydzielina z pochwy i ślina nie zapewnią wystarczającego nawilżenia. Używać należy przeznaczonego specjalnie na potrzeby seksu środka. Szeroki wybór takich środków oferują apteki i sex-shopy. Osobiście zalecam środki na bazie wody albo silikonu; do wyboru mamy kilkadziesiąt marek.

Lubrykanty na bazie wody

Środki nawilżające na bazie wody nie brudzą, łatwo je wytrzeć i są dostępne w szerokiej gamie, różniącej się składem, konsystencją i smakiem. Nie uszkadzają materiału, z jakiego wykonane są erotyczne zabawki, lateksowych i bezlateksowych prezerwatyw.

Należy pamiętać, że większość środków nawilżających na bazie wody zawiera glicerynę, która może u niektórych osób wywoływać problemy. Wiele kobiet skarży się, że gliceryna wywołuje zaburzenia flory bakteryjnej i rozwój drożdży w pochwie; ponieważ gliceryna nie przeszkadza podczas seksu analnego, kobiety wolą stosować jeden rodzaj lubrykantu – bez gliceryny. Inni z kolei twierdzą, że środki nawilżające z wysoką zawartością gliceryny stymulują wydalanie kału i wolą nie używać ich podczas penetracji analnej. Na szczęście na rynku jest coraz więcej środków bez gliceryny (niektóre nie mają także w składzie parabenów).

Środki nawilżające na bazie wody to szeroki wachlarz produktów o różnej gęstości: mogą być rzadkie i płynne, średnio gęste i bardzo gęste. Każdy rodzaj środka nawilżającego ułatwia penetrację, ale te bardziej gęste, o konsystencji żelu do włosów, nadają się wprost idealnie do seksu analnego. Dłużej zachowują wilgotność i tworzą na delikatnych tkankach odbytnicy cienką warstewkę. Należy pamiętać, że jeśli zamierzasz dotykać ustami miejsc, gdzie były twoje ręce, zabawki lub penis, powinieneś wybrać taki środek nawilżający, którego smak nie będzie dla ciebie przykry.

Niektóre ze środków na bazie wody mają gorzki, chemiczny, odpychający smak. Można oczywiście wybrać jeden z licznych środków aromatyzowanych, ale na początku lepiej kupić małe opakowanie i sprawdzić jego smak. Jednym z najnowszych trendów na rynku środków nawilżających na bazie wody są środki rozgrzewające – wywołujące po zetknięciu z ciałem wrażenie ciepła.

Niemal wszyscy więksi producenci mają je w swojej ofercie. Te środki różnią się składem – może to być miód akacjowy lub jego pochodne (np. w preparatach Astroglide Warming Liquid, Wet Warming Lubricant czy KY Warming Liquid); mentol (np. w ID Sensation, Hot Elbow Grease iw bezglicerynowym Sliquid Sizzle); albo najbardziej naturalna kora cynamonowa (Emerita OH).

Miód i mentol wywołują wrażenie ciepła, pobudzają krążenie krwi w genitaliach, a przez to wspomagają proces pobudzania. Jeśli chodzi o środki nawilżające w ogóle, to, czy je lubicie, jest kwestią indywidualną.

Niektórzy odnoszą wrażenie, że są bardzo subtelne, inni twierdzą, że wywołują mrowienie w intymnych częściach ciała. Jeszcze inni porównują to uczucie do posmarowania pupy maścią Ben Gay (a więc jako wrażenie zbyt intensywne). Część osób lubi używać środków rozgrze-wających do penetracji waginalnej, ale przy seksie analnym wydają im się zbyt gorące. Radzę kupić na próbę jedno lub dwa opakowania i samemu się przekonać.

Lubrykanty nawilżające na bazie silikonu

Lubrykanty zawierające silikon zyskują na popularności. Są takie marki jak: Eros, Eros Gel, Astroglide X, Swiss Navy Silicone, System JO Original, Sliquid Silver, Gun Oil, Wet Platinum, KY Intrigue i ID Velvet.

Środki nawilżające na bazie silikonu nie brudzą i zwykle są pozbawione zapachu; są droższe od tych na bazie wody, ale zużywa się ich o wiele mniej, gdyż wolniej wysychają. Są zwykle bardzo skoncentrowane i niewielka ich ilość wystarcza na długo. Wiele osób lubi tę śliską konsystencję silikonu i fakt, że w przeciwieństwie do środków na bazie wody nie są lepkie.

Środki silikonowe są obojętne dla prezerwatyw oraz niektórych materiałów, z których wykonane są zabawki erotyczne, jak guma, szkło, twardy plastik czy metal. Niestety, nie można ich używać z zabawkami wykonanymi z silikonu, gdyż ulegną zniszczeniu. Jeśli więc jesteście fanami silikonowych zabawek, musicie zakładać na nie prezerwatywę lub używać innego rodzaju środka nawilżającego. Środki na bazie silikonu nadają się idealnie do zabawy pod prysznicem, gdyż zachowują swoje własności pod wodą, podczas gdy te na bazie wody je tracą.

Wskazówki dotyczące lubrykantów

Kiedy używasz środków nawilżających, chciałbyś pokryć nimi wszystko, co zamierzasz włożyć – palec, zabawkę, penis. Przy stosowaniu środków na bazie wody możesz sobie nie żałować, pamiętaj tylko, że dość szybko wysychają, więc dobrze mieć pod ręką zapas i od czasu do czasu czynność powtarzać.

Środki nawilżające na bazie silikonu nie wysychają tak szybko, ale też miej je zawsze pod ręką na wypadek, gdybyś potrzebował więcej. Dobrze też, jeśli w okolicy znajdzie się pudełko z chusteczkami dla niemowląt do wytarcia nadmiaru środka nawilżającego. Jeżeli się okaże, że nie możesz umieścić wystarczającej ilości lubrykantu tam, gdzie zamierzałeś, na rynku znajdziesz dwa produkty, które rozwiążą ten problem.

Astroglide Gel Shooter to miękka plastikowa tubka z długą, giętką szyjką zawierająca Astroglide Gel. Wystarczy oderwać czubek, wsunąć końcówkę do odbytu i wycisnąć zawartość. Lubrykant znajdzie się tam, gdzie być powinien! Z kolei Lube Shooter to jednorazowa strzykawka z rozszerzoną podstawą. Możesz napełnić ją na dwa sposoby. Zdejmij kapturek, włóż końcówkę do butelki ze środkiem nawilżającym i pociągnij za tłoczek, aby napełenić strzykawkę. Możesz także wyjąć tłoczek, wlać środek nawilżający do wnętrza strzykawki (na pewno trochę ci się rozleje) i potem włożyć tłoczek na miejsce. Następnie zwilż końcówkę strzykawki i wsuń ją do odbytu. Popchnij tłoczek, wyciskając zawartość strzykawki. Możesz teraz ponownie napełnić strzykawkę i powtórzyć całą operację.

Seks analny: porady

Jednym z największych błędów, które popełniają ludzie podczas seksu analnego, jest zbytni pośpiech. Im wolniej będziesz postępował na początku, tym lepiej się to dla wszystkich skończy. Zbytni pośpiech to najkrótsza droga do dyskomfortu i bólu, gwarantująca, że twoja partnerka nigdy więcej nie będzie miała ochoty spróbować jeszcze raz. Cierpliwości. Weż głęboki wdech. Nie pozwól, by twoja namiętność zapanowała nad tobą! Rób wszystko powoli i pamiętaj o partnerze. Nie chodzi o to, żeby „rozszerzyć” pupę, ale nauczyć się rozluźniać mięśnie zwieracza. Dopiero wtedy penetracja będzie sprawiać przyjemność. Jeżeli twoja partnerka nie miała doświadczeń analnych, nie oczekuj, że zakończysz z penisem w jej odbycie.

Wyznacz sobie bardziej realistyczny cel na tę dziewiczą podróż – spróbuj wsunąć palec do odbytu, językiem, ręką lub wibratorem pieść jej łechtaczkę i oczekuj gorącego orgazmu. To będzie wstęp do analnych zabaw i fundament, na którym zbudujecie nowe doświadczenia. Przecież chcesz, żeby doświadczyła całej serii przyjemnych doznań i by jej ciało je zapamiętało, dlatego za każdym razem, kiedy zaczniesz pobudzać to właśnie miejsce, twoja partnerka wszystkimi zmysłami będzie uczestniczyła w podnieceniu, rozkoszy, satysfakcji.

Rozgrzewka

Wspaniały seks analny wymaga odpowiedniej rozgrzewki. Potrzebujesz sporo czasu na delektowanie się każdym doznaniem, rozpalenie jej do białej gorączki, nim będziesz mógł rozpocząć prawdziwą penetrację analną. Na dobry początek zacznij od stymulacji zewnętrznej. Anilingus (po angielsku zwany rimming) to doskonały sposób na rozpalenie żaru i wprawienie was obojga w odpowiedni nastrój. Użyj ust i języka do zbadania każdego zakamarka jej zaciśniętego otworka. Obwiedź językiem wokół jej odbytu albo zacznij go lizać w przód i w tył.

Próbuj różnych technik – płaską powierzchnią języka, potem spiczastym czubkiem. Jeżeli potrafisz i masz ochotę, możesz wsunąć język nieco do wnętrza albo poruszać nim tam i z powrotem. Robiąc to wszystko, pieść dłońmi jej srom i łechtaczkę. Jeżeli nie akceptujecie anilingus, możesz dobrze nawilżyć opuszkę palca i ruchem okrężnym masować od zewnątrz okolicę odbytu. Swoją rolę może tu także odegrać wibrator przytknięty do otworu odbytowego. Niezależnie od obranej metody chodzi o to, by poświęcić uwagę temu właśnie miejscu i „rozbudzić” tę strefę erogenną delikatnym, odpowiednio nakierowanym dotykiem.

Palcówki

Kiedy wsuniesz palec w czyjąś pupę, będziesz mógł dużo powiedzieć na temat odczuć tej osoby: nasze wrażliwe palce ocenią, czy jest zrelaksowana, zdenerwowana czy pobudzona – przy seksie analnym taka informacja jest bardzo cenna. Wiele osób czuje specjalną więź z partnerem, kiedy używa do penetracji palców. Nic nie może się równać z uczuciem, że jakaś część twojego ciała znajduje się wewnątrz ciała partnera. Palce pomagają przygotować jej pupę do przyjęcia jakiejś zabawki albo do stosunku, ale mogą też być głównym punktem programu. Z tych i innych powodów palce to wspaniałe narzędzie penetracji.

Jeżeli zamierzasz do penetracji analnej użyć palców, upewnij się najpierw, czy są one do tego odpowiednio przygotowane. Paznokcie powinny być czyste, krótko obcięte i starannie opiłowane; uważaj na ostre brzegi i zadziory, które mogłyby drażnić delikatne tkanki kanału odbytowego i odbytu, a nawet powodować zadrapania i otarcia. Jeżeli nie jesteś pewien jakości swojego manicure, zawsze możesz założyć lateksowe (lub bezlateksowe) rękawiczki.

Rękawiczki to nie tylko ochrona zapewniająca bezpieczny seks; podczas penetracji zamieniają twoją dłoń w gładkie, delikatne narzędzie. Rękawiczki idealnie sprawdzają się przy długich paznokciach, których nie chcesz się pozbywać z powodu analnej przygody; włóż do każdego palca rękawiczki mały kłębek waty i uważaj, by nie rozerwać lateksu. Na rękawiczkę nałóż dużą ilość środka nawilżającego.

Na początek posmaruj środkiem nawilżającym palec wskazujący i jego opuszkiem dotknij odbytu partnera. Zaczekaj, aż zwieracz się rozluźni, po czym wsuń palec do środka na głębokość pierwszego knykcia i zatrzymaj się. Pozwól, by pupa przyzwyczaiła się do obecności palca. Nie wykonuj żadnych gwałtownych ruchów i nie staraj się bardziej zagłębiać. Kiedy mięśnie zwieracza wokół palca zaczną się rozluźniać, możesz go wsunąć głębiej.

Gdy cały palec będzie już w środku, zatrzymaj się. Sprawdź, jak się czuje partner. Jeżeli jej pupa będzie zrelaksowana, a ona powie ci, że jest gotowa na więcej, możesz rozpocząć inne eksperymenty. Wykonaj kilka niespiesznych ruchów, wsuwając i wysuwając palec. Spróbuj przyspieszyć, obserwując przy tym uważnie reakcje partnerki.

Wykonuj na przemian ruchy powolne, głębokie, a potem szybkie, krótkie. Zegnij palec w jej odbycie. Nakieruj go w stronę przedniej części jej ciała i lekko naciśnij, drażniąc pośrednio punkt G. Jeżeli partnerka jest gotowa na więcej, wysuń palec wskazujący, skrzyżuj go z palcem środkowym i oba posmaruj środkiem nawilżającym. Wsuń delikatnie oba palce i rozpocznij powolne pchnięcia.

Kiedy już rozpoznasz, jaki rodzaj stymulacji najbardziej jej odpowiada, ustal odpowiedni rytm ruchów. Od tej chwili to partnerka musi decydować, czy zgadza się na więcej palców albo jakąś erotyczną zabawkę. Nie wolno ci przejść do następnego etapu, dopóki nie będziesz pewny, że partnerka jest zadowolona. Stosunek możesz rozpocząć dopiero wtedy, gdy wcześniej w jej odbycie znajdzie się taka ilość palców, jaka odpowiada średnicy twojego penisa. To, ile czasu zajmie twojej partnerce oswojenie się z nowymi wrażeniami, przekonanie się do analnych zabaw i zgoda na penetrację za pomocą penisa, zależy tylko od niej. Nie zrażaj się, jeśli zajmie to sporo czasu; ciesz się tym, co wam obojgu sprawia przyjemność.

Stosunek i seks analny

Kiedy będziecie już gotowi do penetracji penisem, nie zapomnij o dużej ilości środka nawilżającego. Pamiętaj, że musisz mieć silną erekcję, by wszystko przebiegło sprawnie. W przeciwnym wypadku niezmiernie trudno będzie wsunąć penis do odbytu; mięśnie zwieraczy czynią go bardzo ciasnym. Aby dokonać penetracji, możesz postępować na kilka sposobów:

  • Przyciśnij żołądź penisa do otworu odbytowego, a partnerka, poruszając się w tył lub do dołu, nasunie się na niego. Ten sposób pozwala partnerce zachować kontrolę nad przebiegiem penetracji.
  • Partnerka może rozchylić pośladki; będziesz lepiej widział i łatwiej ci będzie dokonać penetracji.
  • Partnerka może objąć dłonią twój penis i pokierować nim.
  • Uchwyć penis dłonią i zacznij delikatnie wpychać go do otworu odbytowego. Nie przenoś ciężaru ciała, mógłbyś wejść w nią zbyt szybko i zbyt głęboko.
    Podobnie jak to było przy wykorzystaniu palców, kiedy żołądź pokona już opór mięśni zwieracza, zatrzymaj się. Jeżeli dla utrzymania erekcji potrzebujesz kilku pchnięć, poruszaj się powoli i delikatnie, nie wchodź głębiej. Musisz dać jej ciału czas na przywyknięcie do penetracji analnej. Kiedy poczujesz, że odbyt wokół penisa się rozluźnia, możesz rozpocząć powolne pchnięcia. Na początku ostrożnie, niezbyt szybko i niezbyt głęboko. Jeżeli partnerka pozostaje spięta, być może będziesz musiał się wycofać i rozgrzać ją trochę palcami lub zabawkami erotycznymi.

Dawaj ile możesz

Kiedy zajmujesz się grą wstępną, nie zapominaj o tym, co pozostaje w najbliższej okolicy, nie zaniedbuj jej sromu, a już szczególnie łechtaczki! Im bardziej kobieta jest podniecona, tym łatwiejsza i przyjemniejsza będzie penetracja analna, dlatego przypomnij sobie wszystko, co już wiesz o reszcie jej ciała. Ssij jej brodawki sutkowe albo weź je delikatnie w palce, całuj kark, liż małżowiny uszne, zajmij się jej wszystkimi magicznymi miejscami.

Im bardziej będzie rozpalona, tym bardziej będzie otwarta – zarówno fizycznie, jak i emocjonalnie – na analne rozkosze. Dużo uwagi poświęć pozostałym obszarom pomiędzy jej nogami – masuj wargi sromowe, wsuń palec do pochwy, pobudzaj punkt G, pocieraj łechtaczkę. Dla niektórych kobiet pobudzanie genitaliów w trakcie penetracji analnej wzmaga uczucie podniecenia, intensyfikuje przeżycia i prowadzi do lepszego, większego orgazmu.

Dla innych drażnienie łechtaczki jest czymś absolutnie niezbędnym; bez tego penetracja analna jest niesatysfakcjonująca i nie prowadzi do orgazmu. Dlatego najlepiej zapytać partnerkę, czy ma jakieś szczególne preferencje i co najbardziej lubi.

A skoro już wspomnieliśmy o rozmawianiu – róbcie to cały czas! Nie zapominaj o dzieleniu się z partnerem swoimi odczuciami, o pytaniu jej, czy nie chce czegoś innego. Wsłuchaj się w mowę jej ciała, zwracaj uwagę, jak reaguje na to, co robisz. Pozwól się partnerce prowadzić, poznaj jej doznania, dowiedz się, co lubi najbardziej. Jeżeli nie możesz sięgnąć do jej łechtaczki, zachęć ją, żeby pieściła się sama lub użyła wibratora. Mów jej, ile radości sprawia ci seks analny z nią; samo słuchanie takich zwierzeń może ją jeszcze bardziej podniecić.

Podwójna penetracja

Niektóre kobiety fantazjują na temat jednoczesnej penetracji pochwy i odbytu. Mężczyznom również podoba się pomysł wypełnienia obu jej otworów. Przy odrobinie cierpliwości, pomysłowości i użyciu dildo możecie tego spróbować. Do celów podwójnej penetracji należy używać dildo wykonanego z materiałów elastycznych, jak guma czy silikon.

Niektóre kobiety stosunkowo łatwo potrafią zaakceptować jednocześnie dwa przedmioty – w pochwie i odbycie. Innym przychodzi to z większą trudnością, potrzebują długiej gry wstępnej i ćwiczeń. U większości kobiet, kiedy jakiś przedmiot znajduje się w jednym otworze, błona rozdzielająca pochwę i odbyt nieco się odchyla. Dlatego, gdy w twojej pochwie znajduje się jakaś duża zabawka, możesz odnieść wrażenie, że odbyt stał się ciaśniejszy, i vice versa.

Wypróbuj różne techniki i wybierz tę najodpowiedniejszą dla ciebie. Możesz powoli wsunąć sztuczny penis do pochwy, podczas gdy penis partnera będzie się znajdował w twoim odbycie. Wkładaj zabawkę powoli, na przemian z ruchami penisa. Albo pozwól partnerowi włożyć penis do jednej dziurki (lepiej do odbytu, gdyż większość kobiet potrzebuje do tego dłuższej gry wstępnej), a potem włóż zabawkę do pochwy.

Bywają osoby, które lubią zamieniać otwory – kiedy penis znajdzie się w odbycie, dildo wysuwamy z pochwy – i odwrotnie. Daje to wrażenie, jakby dwa tłoki na zmianę penetrowały ciało partnerki. Musicie sami sprawdzić, jakie ograniczenia stawia wam wasze ciało, dlatego róbcie wszystko powoli i dzielcie się z partnerem wszelkimi wrażeniami.

Proste pozycje dla początkujących

Jeśli dopiero rozpoczynacie próby z nowym rodzajem seksualnej aktywności, by nie komplikować całego procesu, lepiej zacząć od znanych wam, prostych pozycji. Tak więc, jeżeli seks analny jest dla was zupełną nowością, musicie wrócić do podstaw. Znalezienie odpowiedniej pozycji jest w tej sytuacji niezmiernie ważne; pozwoli waru poczuć się komfortowo i przyzwyczaić do nowych form stymulacji i rozkoszy.

Każda z poniżej opisanych pozycji ma swoje zalety i wady, i każda jest odpowiednia dla nowicjuszy. Pamiętajcie jednak, że większość pozycji można zaadaptować do użytku dla par dowolnej płci czy orientacji seksualnej. Załączony opis każdej z pozycji nie oznacza, że jest jedynie słusznym sposobem działania. Nie istnieje coś takiego, jak nieodpowiednia pozycja, jeżeli tylko sprawia przyjemność tobie i twojemu partnerowi. Możecie dowolnie modyfikować pozycje opisane w tym rozdziale, tak by odpowiadały waszym potrzebom i uwzględniały takie czynniki jak rozmiar, elastyczność, komfort i osobiste preferencje.

Pozycja misjonarska

Pozycja misjonarska to w wersji oryginalnej pozycja klasycznego stosunku seksualnego, gdzie mężczyzna znajduje się na górze. Przez część osób jest uznawana za nudną, zbyt zwyczajną i przewidywalną. Jednak nie lekceważcie jej, ma bowiem wiele zalet. Przy penetracji analnej kobieta musi unieść pośladki, by zapewnić partnerowi łatwiejszy dostęp do otworu odbytowego. Powinna zatem odchylić nogi w stronę ramion, tak by kolana oparły się o klatkę piersiową. Nogi mogą być zgięte w kolanach łub wyprostowane. W takiej pozycji partner może podczas penetracji położyć się na swojej partnerce. Jest to odpowiednia pozycja dla osób lubiących głęboką penetrację i dla mężczyzn z krótkim penisem.

Zalety

Pozycja misjonarska dostarcza więcej możliwości różnych odmian, niż można by to sobie wyobrazić. Mężczyzna kontroluje kąt, głębokość i tempo penetracji. Niektórzy mężczyźni wykorzystują swoją dominującą pozycję, inni chcą być mili i wrażliwi i obsypują partnerkę pocałunkami. Mnóstwo kobiet ceni sobie pozycję misjonarska, gdyż mogą wtedy poczuć ciężar partnera na sobie. Inne lubią czuć się bezbronne i poddane woli partnera. \V tej pozycji można sobie patrzeć w oczy, rozmawiać, twarz dotykać twarzy, głowy i włosów partnera.

Wady

Kobieta musi być bardzo wygimnastykowana, dlatego nie jest to pozycja dla każdego. Niektórym osobom trudno przez dłuższy czas pozostawać w niewygodnej pozycji. Z kolei część mężczyzn nie potrafi zbyt długo utrzymywać ciężaru swojego ciała na wyprostowanych rękach. Bywa, że kobiety czują się przygniecione ciałem partnera i skarżą się na ograniczenie swoich ruchów. Ponieważ ciało partnera przylega ściśle do ciała kobiety, stymulacja pochwy jest właściwie zupełnie niemożliwa. Kobieta może sama pobudzać swoją łechtaczkę, jeśli zdoła wcisnąć rękę lub niewielki, kompaktowy wibrator pomiędzy

Pozycja misjonarska pionowa

W tej pozycji ona leży na plecach, a on klęczy pomiędzy jej nogami. Partnerka zgina nogi w kolanach i opiera się stopami o jego klatkę piersiową. W tej pozycji partner może pieścić jej piersi, ściskać je, a nawet szczypać lekko brodawki, jeżeli ona to lubi; z łatwością może też sięgnąć do łechtaczki i pobudzać ją dłonią lub wibratorem. W tej pozycji może bez trudu obserwować cały akt, patrzeć, jak penis zagłębia się w jej ciele i wysuwa. Ona z kolei może patrzeć na niego, gładzić jego tors i brodawki sutkowe. W tej odmianie pozycji misjonarskiej partner nie przygniata kobiety, a ich ciała nie przypominają splecionego precla. Pozycja polecana dla partnerów różniących się znacznie wzro-stem lub ciężarem.

Pozycja misjonarska w kształcie litery L

W tej pozycji on klęczy i porusza się pomiędzy jej nogami. Ona leży na plecach i trzyma nogi uniesione w górę, tak że znajdują się w pozycji prostopadłej do reszty ciała, na kształt litery L. Ułożenie nóg pod odpowiednim kątem do tułowia sprawia, że odbytnica nieco się prostuje i penetracja staje się łatwiejsza. Podobnie jak w klasycznej pozycji misjonarskiej, kiedy jej nogi są odchylone do tyłu, tutaj także kobieta musi wykazać się pewną elastycznością i z pewnością nie każda zdoła wytrwać w niej przez dłuższy czas. W tej pozycji penetracja jest płytsza, co sprawdza się, gdy jego penis jest dłuższy albo ona nie lubi głębokich pchnięć.

Pozycja na jeźdźca

Na jeźdźca to pozycja, w której kobieta znajduje się na górze. Mężczyzna leży na plecach, a kobieta siedzi na nim okrakiem oparta kolanami o podłoże i dosiada jego penis. Jest to doskonała pozycja dla adeptów seksu analnego, ponieważ kobieta zachowuje pełną kontrolę nad kątem, ruchami i głębokością penetracji; może poruszać się tak powoli, jak ma na to ochotę.

On może cieszyć się widokiem jej ciała, leżeć spokojnie, rozluźnić się i pozwolić jej przejąć inicjatywę. Może również pieścić jej piersi i łechtaczkę. Pozycja na jeźdźca i jej podobne są wskazane, jeżeli chcemy, by stosunek trwał dłużej, a wytrysk nastąpił z opóźnieniem, gdyż w sytuacji gdy mężczyzna leży na plecach, jego erekcja nieco słabnie, a odruchy ejakulacyjne spowalniają. Pozycja ta wskazana jest również w sytuacji, gdy mężczyzna ma ograniczone zdolności ruchowe lub jest osłabiony.

Zalety

W pozycji na jeźdźca to ona dowodzi, a przecież niektóre kobiety lubią odkrywać w sobie duszę dominującą, z kolei część mężczyzn znajduje przyjemność w poddawaniu się w woli partnerki. Jeżeli lubicie odgrvwać erotyczne role, ta pozycja jest wprost idealna do zainciowania władzy. To oczywiście nie znaczy, że kobieta musi być dosłownie cały czas na górze, jeżeli ta pozycja cię nie kręci, nie ma sensu próbować na silę okiełznać tkwiącą w tobie dominację.

Na dodatek, przejęcie inicjatywy przez kobietę ma swoje rozliczne zalety – gdy ona jest na górze, może eksperymentować w poszukiwaniu najwłaściwszego kąta penetracji. Cała różnica może polegać na niewielkiej zmianie pozycji jej ciała albo lekkim uniesieniu bioder. Jeżeli podczas erekcji penis jest zakrzywiony w górę, pozycja na jeźdźca zapewni partnerce wspaniałą pośrednią, stymulację punktu G. Ta pozycja jest także idealna dla kobiet ze skłonnościami ekshibicjonistycznymi, gdyż odgrywa wówczas główną rolę w uwodzicielskim spektaklu dla jednego widza. Mężczyzna może napatrzeć się do woli, pieścić jej łechtaczkę i wielbić całe ciało.

Wady

Pamiętaj, że w zależności od wielkości i kształtu jego penisa penetracja pod niektórymi kątami może być dla niego niewygodna. Kobieta, gdy próbuje zmienić kąt, powinna zawsze uprzedzić o tym partnera i poruszać się bardzo powoli. Pozycja na jeźdźca może się okazać zbyt trudna dla kobiet osłabionych. Niektóre kobiety mogą być zbyt skoncentrowane na swoim ciele i swoich seksualnych umiejętnościach.

Pozycja na żabkę

Pozycja na żabkę to odmiana pozycji na jeźdźca, kiedy ona kuca nad swoim partnerem. Pozwala to kobiecie swobodnie i energicznie dosiadać go i nie powoduje tak dużego napięcia w kolanach. Pracuje tu jednak cała grupa mięśni, więc partnerka musi być osobą wygimnastykowaną. Aby wygiąć tułów, kobieta może oprzeć się dłońmi o brzuch partnera. W tej pozycji łatwiej kochać się na podłodze niż w łóżku, chyba że materac jest bardzo twardy.

Pozycja na łyżeczkę

W pozycji na łyżeczkę partnerzy leżą na boku zwróceni w tym samym kierunku, a on wchodzi w nią od tyłu. W tej pozycji inicjatywa należy do niego. Może całować kark partnerki, dotykać jej piersi, krocza, łechtaczki i brzucha. Jest to wygodna pozycja dla osób różniących się wzrostem i ciężarem, szczególnie dla osób otyłych i kobiet w ciąży.

Zalety

W pozycji na łyżeczkę masz ułatwiony dostęp do odbytu. Penetracja nie jest tak głęboka, jak w innych pozycjach, dlatego szczególnie polecam ją początkującym. Warto ją stosować, jeśli kobieta nie lubi głębokich pchnięć albo partner ma ponadprzeciętnie długi penis. Wiele osób lubi tę pozycję, dlatego ze pozwala na ścisły kontakt z ciałem partnera; takie wtulenie się w siebie to bardzo intymne przeżycie. Jeżeli chcecie podczas penetracji analnej użyć wibratora – na przykład typu „różdżka” – w pozycji na łyżeczkę macie oboje dostęp do sromu partnerki.

Wady

Jeżeli nie chcecie skręcić partnerce karku, kontakt wzrokowy w tej pozycji jest utrudniony. Pocałunki są także ryzykownym działaniem Jeżeli oczekujecie głębo-kich, mocnych pchnięć, to pozycja na łyżeczkę nie jest dla was. Dla niektórych mężczyzn ta pozycja wydaje się dziwaczna. Stymulacja wzrokowa jest wątpliwa.

Pozycja na pieska

Pozycja, kiedy ona znajduje się na czworakach, a on wchodzi w nią od tyłu, jest uniwersalna, występuje w wielu odmianach i stwarza partnerom szerokie możliwości. Jest to jedna z najpopularniejszych pozycji seksu analnego, odpowiednia dla osób o różnej tuszy, sile i elastyczności ciała.