Najlepsze prezerwatywy

Prezerwatywa – zwana również kondomem lub żartobliwie „gumką” – pełni przede wszystkim funkcje antykoncepcyjne i umożliwia parom bezpieczne współżycie, a także daje wysoką gwarancję, iż stosunek płciowy nie zakończy się niechcianą przez partnerów ciążą. Najlepsze prezerwatywy chronią także przed niektórymi chorobami, np. kiłą, rzeżączką, a także przed zapaleniem wątroby typu B oraz wirusem HIV. Na tej stronie prezentujemy najlepsze prezerwatywy, ich ceny ranking oraz recenzje.

Olbrzymią zaletą prezerwatywy jest jej wysoka dostępność (do ich kupienia nie jest konieczna recepta), a przede wszystkim – wysoka skuteczność. Tak zwany współczynnik Pearla, informujący do ilu niepożądanych ciąż może dojść w przypadku regularnego współżycia 100 par stosujących daną metodę przez rok, wynosi dla prezerwatyw od 3 do 7.

Dla porównania dodajmy, iż w przypadku par stosujących metodę Billingsów lub stosunek przerywany – współczynnik Pearla wynosi od 15 do 35. Kolejną zaletą prezerwatywy jest to, iż nie zaburza ona równowagi hormonalnej kobiety, nie posiada również negatywnego wpływu na płodność partnerów. Warto jednak w tym miejscu dodać, iż u niektórych osób może powodować reakcje alergiczne.

Polecane prezerwatywy: ranking

  • Durex Classic
  • Durex Extra safe
  • Durex fun Explosion
  • My Size 13

Historia prezerwatyw

najlepsze prezerwatywy - ranking
Najlepsze prezerwatywy w Polsce produkują firmy Durex oraz Unimil

Prezerwatywa swoje korzenie ma jeszcze w starożytności. Wtedy jednak nie była jeszcze w ogóle brana pod uwagę jako środek antykoncepcji. To, wyrabiane ze zwierzęcych jelit ubranko dla męskiego przyrodzenia miało wtedy przede wszystkim funkcję ozdobną i było brane pod uwagę jako pewnego rodzaju drogi dodatek dla tych, którzy mogli sobie na to pozwolić.

Działania antykoncepcyjnego nie miało raczej żadnego, a w dodatku doprowadzało do wielu chorób i zakażeń – głównie przez brak higieny wywołany wielokrotnym używaniem.

Lata jednak mijają i na przestrzeni wieków prezerwatywa jak i sam jej koncept drastycznie się zmieniły. Docieramy tym samym do czasów współczesnych gdzie prezerwatywa jest powszechnym i – co więcej – najpopularniejszym środkiem antykoncepcji na całym świecie. Jest to mechaniczna metoda antykoncepcji więc nie musimy się martwić że ingeruje bezpośrednio w nasze ciało tak jak to ma miejsce na przykład przy antykoncepcji hormonalnej czyli popularnych pigułkach.

Współczesne prezerwatywy wykonywane są z lateksu w specjalnie przygotowanych do tego, sterylnych laboratoriach oraz poddawane są bardzo rygorystycznym testom. Dzięki temu możemy być spokojni nie tylko o higienę użytkowania prezerwatywy, ale także o jej jakość i bezpieczeństwo kontaktu seksualnego podczas korzystania z prezerwatywy.

Prezerwatywa bowiem nie tylko chroni przed niechcianą ciążą, ale jest także idealnym środkiem zapobiegającym chorobom wenerycznym czy innym groźnym wirusom takim jak wirus HIV wywołujący AIDS. Prezerwatywa jest więc również idealnym wyborem dla tych, którzy lubią przygodną miłość, oraz dla „świeżych związków”, w których partnerzy nie są jeszcze stuprocentowo pewni siebie wzajemnie.

Prezerwatywa kobieca ma długość około 17 centymetrów. Prezerwatywa kobieca zakończona jest pierścieniem który zapobiega wypadaniu/padaniu prezerwatywy z i do pochwy. Skuteczność prezerwatywy to jest 80-95%. Wg WHO oznacza to iż 80-95 % osób chorych na HIV ze 100% nie zaraziło by swojego partnera wirusem HIV.

Prezerwatywy równie dobrze chronią przed chorobami które są przenoszone drogą płciową. Do chorób tych zaliczane są:

  • wirusowe: AIDS, opryszczka genitaliów, opryszczka wargowa WZW (HBV, HCV), kłykciny kończyste, HTLV 1 i 2
  • pasożytnicze: rzęsistkowica, świerzb, wszawica łonowa, ameboza
  • bakteryjne: kiła, rzeżączka, chlamydiozy (w tym zakażenia Ch. trachomatis), wrzód weneryczny, czerwonka bakteryjna, ziarniniak pachwinowy

Prezerwatywy Durex

Na rynku prezerwatyw królują dwie firmy będące nie tylko pionierami nowych pomysłów, ale także dostarczające produkty najwyżej jakości pozostawiając konkurencję daleko w tyle. Mowa tutaj o prezerwatywach Unimil i prezerwatywach Durex.

Skupmy się na początku na tych drugich. Firma Durex to firma produkująca prezerwatywy, znajdująca się na rynku od blisko 80 lat. To właśnie oni wprowadzili do obiegu pierwsze prezerwatywy lateksowe przygotowując konsumentów na rewolucję na rynku mechanicznej antykoncepcji. Prezerwatywy Durex to gwarancja najwyższej jakości i perfekcyjnego wykonania. To jednak nie wszystko.

Firma Durex to także firma dbająca o konsumentów, którzy wybierają prezerwatywy nie tylko przez wzgląd na antykoncepcję gdyż powszechnie wiadomo jest, że prezerwatywa to środek antykoncepcji, z którego korzystają również pary zabezpieczające się w inny sposób, a które chcą spróbować zupełnie nowych doświadczeń. Mówiąc w skrócie – korzystają z prezerwatyw by urozmaicić sobie życie seksualne.

Kondomy Durex to produkty podlegające stałej, drobiazgowej kontroli na poszczególnych etapach produkcji. Są wykonane z certyfikowanego lateksu i przed opuszczeniem fabryki poddawane wielu drobiazgowym testom. Każda prezerwatywa przechodzi m.in. test elektroniczny, który ma za zadanie wykrycie nawet najmniejszych uszkodzeń oraz nieszczelności.

Dodatkowo pod kątem szczelności i wytrzymałości są sprawdzane pobierane losowo z każdej partii próbki. W przypadku stwierdzenia defektu choćby jednego egzemplarza, cała partia – niezależnie od jej liczebności – zostaje wycofana, a następnie zniszczona (niekiedy jest to prawie 500 tys. prezerwatyw). Miesięcznie jest w ten sposób sprawdzanych prawie 2 miliony egzemplarzy.

Ponadto wszystkie prezerwatywy są również testowane dermatologicznie. Po przejściu surowej kontroli jakości w trakcie produkcji, prezerwatywy są maszynowo pakowane w kwadratowe opakowania (w których są narażone na mniejsze naprężenia, niż ma to miejsce w przypadku opakowań prostokątnych). Także i na tym etapie losowo wybrane egzemplarze przechodzą surową kontrolę szczelności. W efekcie powstaje produkt o najwyższym poziomie niezawodności, gwarantujący radosne i bezpieczne życie seksualne.

Durex Arouser

durex arouserDurex Arouser to nowa generacja specjalnych prezerwatyw z wypustkami, zapewniających dodatkową stymulację ale również stanowiąca doskonałe zabezpieczenie antykoncepcyjne i zdrowotne, zarówno partnera jak i partnerki w trakcie aktu seksualnego.

Prezerwatywa Durex Arouser dzięki swojej wyjątkowej budowie zapewnia zwiększone doznania dla partnerki oraz mocniejszy i intensywniejszy orgazm dla partnera. Nowością, na którą warto zwrócić uwagę jest również prezerwatywa Durex Tingling – ulepszona wersja prezerwatywy Durex Arouser, której ścianki posiadają warstwę rozgrzewającego żelu intymnego co sprawia, że do łóżka zawita zupełnie nowy rodzaj przyjemności.

To właśnie dzięki tym prążkom uwieszonym w nietypowym miejscu następuje spotęgowanie odczuć erotycznych podczas stosunku płciowego. Durex Arouser jest wbrew pozorom bardzo cienka i idealnie dopasowuje się do ciała. Prezerwatywa ta jest przeźroczysta, wykonana z hypoalergicznej gumy lateksowej, która nie powoduje alergii i podrażnień. Durex Arouser wyposażona jest w zbiorniczek i bardzo delikatny środek nawilżający, który nie ma właściwości plemnikobójczych.

Grubość ścianek tej prezerwatywy wynosi tradycyjnie 70 mikronów, o średnicy 53 mm i standardowej długości. Zwykle w opakowaniu po 3 sztuki. Jest prezerwatywą dla tych partnerów seksualnych, którzy cenią sobie nowości, mają większe potrzeby seksualne i potrzebują nowych doznań podczas zbliżeń seksualnych. Durex Arouser dostarczy na pewno wiele nowych przeżyć, sprawi, że seks nabierze nowego wymiaru i koloru.

Szczególnie polecana jest tym partnerom, którzy potrzebują głębszych wrażeń, preferują bardziej wyraziste doznania erotyczne podczas odbywanego stosunku płciowego. Jeśli chcesz, aby stosunek płciowy był naprawdę ognisty warto zabezpieczyć się prezerwatywą Durex Arouser, idealne zabezpieczenie antykoncepcyjne, a także zdrowotne nie przeszkadza w dostarczaniu większej gamy doznań dzięki prążkom umieszczonym w nietypowym miejscu na tej prezerwatywie.

Opakowanie Durex Arouser zwykle zawiera 3 sztuki prezerwatyw, ale można kupić je również w opakowaniach większych – po 12 sztuk. Cena tych prezerwatyw jest przystępna i sprawia, że wiele osób wybiera właśnie ten produkt – spodziewając się niespotykanych wcześniej doznań erotycznych. Prezerwatywa – to przede wszystkim zabezpieczenie antykoncepcyjne i zdrowotne, ale jak widać – można je coraz bardziej udoskonalać i właśnie o to chodzi, połączyć przyjemne z pożytecznym. Dureksy Arouser to prezerwatywy godne polecenia dla spragnionych nowych, mocnych wrażeń.

Durex Close Fit

durex closefitTo prezerwatywa, która bardzo ścisłe przylega do penisa. Prezerwatywa ta charakteryzuje się najmniejszą średnicą wynosząca zaledwie 49 mm, przy długości wynoszącej 178 mm. Durex Close Fit posiadają prosty kształt, ale również charakteryzują się bardzo gładką powierzchnią.

Tradycyjna jest również grubość ścianki tej prezerwatywy – wynosi bowiem 70 mikronów. Nowością w Durex Close Fit jest jej koralowy kolor. Prezerwatywa ta nie zawiera środków plemnikobójczych, jest bardzo dobrze nasączoną środkiem nawilżającym, który nie powoduje podrażnień i uczuleń alergicznych.

Rozmiar tej prezerwatywy sprawia, że idealnie dopasowuje się do kształtu męskiego członka, jednak mogą wystąpić problemy w nałożeniu tej prezerwatywy, po prostu trzeba trochę bardziej się skoncentrować i delikatnie wsunąć prezerwatywę na penisa.

To idealne dopasowanie nie powoduje braku wytrzymałości prezerwatywy podczas stosunku, sprawia jednak wrażenie, że prezerwatywa jest mniej wyczuwalna, co powoduje doznania zbliżone do naturalnych – bez użycia prezerwatywy. Prosty kształt prezerwatywy nie sprawia kłopotów podczas nakładania, wykonana jest z dermatologicznie przetestowanej gumy lateksowej, która jest bardzo uciągliwa i wytrzymała – pomimo bardzo dopasowanych, ściśle przylegających kształtów.

Durex Close Fit dostępne są zarówno w opakowaniach po 3 sztuki jak i pojedynczo. Bardzo często można je kupić również bez pudełka. Są ogólno dostępne na rynku, można je kupić bez problemów zarówno w sprzedaży detalicznej jak i w sklepach i aptekach internetowych. Dureksy Close Fit jest prezerwatywą bezpieczna i wytrzymała, posiada odpowiednie atesty i certyfikaty zdrowia.

Dzięki idealnemu przyleganiu do ciała sprawia, że podczas stosunku płciowego doznania zbliżone są do naturalnych. Chętnie wybierana przez internautów i godna ich zdaniem polecenia. Durex Close Fit – to prezerwatywa przeznaczona dla tych mężczyzn, którzy lubią dopasowane prezerwatywy, pomimo mniejszej średnicy nadaje się dla prawie każdego rozmiaru, jest niezwykle rozciągliwa i dzięki temu idealnie dopasowuje się do ciała.

Durex Pleasuremax

durex pleasuremaxTo innowacyjna prezerwatywa posiadająca prążkowaną powierzchnię i specjalne wypustki, które sprawiają, że akt płciowy jest pełniejszy, intensywniejszy. Zarówno wrażenia jak i sama przyjemność czerpane ze stosunku w prezerwatywie Durex

Pleasuremax są mocniejsze i wielu użytkowników, którzy chociaż raz spróbowali prezerwatywy Durex Pleasuremax nigdy więcej nie wrócili już do zwykłych prezerwatyw. Co sprawia, że Durex Pleasuremax jest lepszą prezerwatywą od standardowej gumki? Tak jak już wspomniałem, sekret prezerwatywy Pleasuremax kryje się w jej unikalnej budowie.

Prezerwatywa ta zamiast gładkiej powierzchni zastosowała powierzchnię prążkowaną oraz specjalne wypustki w górnych częściach prezerwatywy. Sprawia to, że kontakt seksualny wiąże się z dodatkowym pobudzeniem poprzez niegładką powierzchnię oraz prążki, wywołujące efekt wibracji i erotycznego masażu w wersji premium.

Prezerwatywa ta stosowana jest przede wszystkim przez pary, które szukają zupełnie nowych, ostrzejszych i pikantniejszych doznań. Jest to również idealna prezerwatywa dla par, które chcą się wzajemnie zaskakiwać oraz dla ludzi, którzy chcą poznać seks od zupełnie nowej strony.

Durex Elite

durex eliteFirma Durex słucha opinii swoich klientów i stara się spełniać ich wymagania. Najlepszym dowodem na to jest pojawienie się na rynku produktu nazwanego Durex Elite.

Prezerwatywy powoli zaczęły kilka lat temu tracić na popularności z powodu znacznie obniżonych doznań seksualnych podczas stosunku w prezerwatywie. Durex Elite to zmienia, zapobiega temu nieprzyjemnemu czynnikowi. W jaki sposób to czyni?

Sekretem prezerwatywy Durex Elite jest grubość ścianki. Ścianka prezerwatywy Durex Elite jest kilkukrotnie cieńsza niż ścianki jakichkolwiek innych prezerwatyw. Dzięki temu, zakładając tą prezerwatywę czujemy się tak, jakbyśmy nic na sobie nie mieli.

Oczywiście pojawia się tu również pytanie o bezpieczeństwo. Na całe szczęście, firma Durex pomyślała także i o tym i zastosowała na prezerwatywie Durex Elite większą ilość środka nawilżającego w stosunku do całej reszty ich prezerwatyw. Dzięki temu, prezerwatywa Durex Elite jest bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne, głównie otarcia.

Durex Elite to, jak sama nazwa wskazuje, prezerwatywa dla najbardziej wymagających, którzy chcą uprawiać bezpieczny, a przy okazji jak najbardziej naturalny seks. Durex udowadnia, że to jest możliwe.

Durex Performa

durex performaPrzedwczesny wytrysk to problem, na który cierpi naprawdę dużo osób, jest to związane z nadmiernym podnieceniem i zbyt dużą wrażliwością seksualną. W tym momencie ponownie na scenę wkracza producent prezerwatyw Durex, ze swoim produktem Durex Performa.

To specjalny rodzaj prezerwatyw wydłużających stosunek seksualny, należący do prezerwatyw typu „easy-on”, czyli łatwych i szybkich do założenia. Posiadają długość 205 mm oraz średnicę 54 mm.

Przedłużenie stosunku i jednoczesne opóźnienie ejakulacji osiągnięto dzięki zastosowaniu benzokainy – jest to specjalny środek medyczny powodujący miejscowe, krótkotrwałe znieczulenie. Benzokaina została tu zastosowana w bardzo małej ilości i znajduje się w zbiorniczku prezerwatywy.

Ubierając prezerwatywę w kontakt z benzokainą wchodzi męski członek przez co dochodzi do miejscowego znieczulenia. Oczywiście nie jest to znieczulenie na tyle mocne by spowodować cofnięcie się erekcji. Odpowiednia ilość benzokainy pozwala znieczulić męskie przyrodzenie na tyle mocno, by nie doszło do przedwczesnej ejakulacji, ale przy okazji nie jest to znieczulenie na tyle mocne, by sprawić, aby seks przestał być przyjemnością.

Dzięki skorzystaniu z prezerwatywy Durex Performa stosunek jest dłuższy, bardziej intensywny i zwyczajnie lepszy. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy wstydzą się swoich intymnych problemów, albo mają problem ze nabyciem doświadczenia właśnie przez wstyd.

Durex Fetherlite Ultima

durex fetherlitePrezerwatywy Durex Fetherlite Ultima to super cienkie prezerwatywy Sesi-Fit dla jeszcze większej wrażliwości seksualnej. Wykonane z naturalnej gumy lateksowej o prostych ściankach, zakończone zbiorniczkiem. Są przeźroczyste, pokryte środkiem nawilżającym, średnica to około 52mm.

Prezerwatywy Durex Fetherlite Ultima są średnio 20% cieńsze od standardowych prezerwatyw lateksowych, ale nadal zapewniają wysoki stopień bezpieczeństwa i ochrony.

Wszystkie nasze prezerwatywy przekraczają wymogi Międzynarodowych Standardów Jakościowych ISO4074:2002 dla męskich prezerwatyw wykonanych z naturalnej gumy lateksowej. Użycie lubrykantów z serii Durex Play wraz z prezerwatywami może zapewnić zwiększenie doznań.

Wszystkie żele intymne z serii Durex Play można bezpiecznie używać z prezerwatywami w przeciwieństwie do lubrykantów stworzonych na bazie olejków ropopochodnych, dziecięcych i pesariów, które mogą uszkodzić prezerwatywę.

Durex Skin RealFeel

durex realfeelNowością w ofercie są prezerwatywy RealFeel. Są to nielateksowe prezerwatywy, wykonane z materiału RealFeel dla wyjątkowo naturalnych doznań i wrażenia skóry na skórze.

Durex ReelFeel to prezerwatywy nowej generacji wykonane z zaawansowanego technologicznie nielateksowego materiału. Teraz pary, dla których prezerwatywa jest standardowym środkiem antykoncepcyjnym mogą czerpać jeszcze więcej przyjemności!

Cechy nowych prezerwatyw: przezroczyste, pokryte środkiem nawilżającym, zakończone zbiorniczkiem, średnica 56mm.

Durex Extra Safe

durex extra safeWiele osób przyznaje, że strach przed niechcianą ciążą odbiera im całą przyjemność z seksu i z czasem prowadzi do poważnych konfliktów w związku. Obawa przed ciążą pojawia się zwłaszcza u młodych kobiet, które dopiero rozpoczynają życie seksualne.

Aby wyeliminować lub przynajmniej złagodzić tego typu lęki, należy stosować odpowiednie zabezpieczenia – tabletki antykoncepcyjne lub wysokiej jakości prezerwatywy.

Taką właśnie prezerwatywą jest Durex Extra Safe, kondom o wzmocnionej grubości ścianek (wynoszącej 55 mikronów), który zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa, a jednocześnie jest wygodny w użytkowaniu.

Prezerwatywa zawiera jednocześnie dużą ilość środka nawilżającego, który umożliwia partnerowi jej szybkie nałożenie, a także chroni członek mężczyzny przed otarciami i uczuciem nadmiernego gorąca, często przeradzającego się w pieczenie i szczypanie.

Prezerwatywa Extra Safe posiada gładką, prostą powierzchnię i jest wykonana z naturalnej, przezroczystej gumy lateksowej. Nie zawiera preparatu plemnikobójczego. Ze względu na swoją wytrzymałość oraz grubość jest często stosowana podczas seksu analnego.

Prezerwatywy Unimil

unimil prezerwatywyUnimil to, podobnie jak Durex, jedna z najstarszych marek prezerwatyw, która posiada zaufanie milionów klientów na całym świecie. Prezerwatywy Unimil, podobnie jak Durexy cechują się przede wszystkim wysoką jakością, niską ceną oraz ogólną dostępnością prezerwatyw, które dostać można nie tylko w aptekach, ale także na stacjach benzynowych czy w zwykłym sklepie. W ofercie prezerwatyw Unimil znajduje się kilka produktów, których na próżno szukać pod marką Durex.

Mowa tu dla przykładu o prezerwatywie UltraSafe. Unimil UltraSafe to wyjątkowo cienka prezerwatywa (grubość ścianki jest niemalże identyczna co grubość ścianki w ultra cienkiej prezerwatywie Durex Elite), której ochrona jest zwiększona przez zastosowanie środka plemnikobójczego.

Można śmiało przypuszczać, że UltraSafe to prawdopodobnie jedyna prezerwatywa, która posiada środek plemnikobójczy. Dzięki temu, przyjemność z seksu i naturalność nie zostają naruszone podczas użytkowania prezerwatyw Unimil UltraSafe a bezpieczeństwo gwarantuje skuteczna ilość środka plemnikobójczego.

Dla najbardziej wymagających klientów Unimil przygotował natomiast rewolucyjne prezerwatywy nielateksowe, Unimil Skyn. Są to prezerwatywy zrobione z ultra nowoczesnego materiały antyalergicznego, który w dotyku przypomina prawdziwą skórę. Sprawia to, że prezerwatywy Unimil Skyn są niesamowicie przyjemne w dotyku i sprawiają wrażenie „nagości” w trakcie stosunku.

Prezerwatywy smakowe – czy warto?

W ofercie firm produkujących środki antykoncepcyjne znajdziemy prezerwatywy dedykowane dla kobiet oraz mężczyzn. Najczęściej skupiamy uwagę tylko na męskich prezerwatywach, które oprócz określonej grubości i dodatków w postaci wypustek lub specjalnych żeli intymnych są coraz częściej smakowe. Prezerwatywa o smaku truskawkowym, bananowym lub czekoladowym na nikim nie robi wrażenia. To dodatek, który ma umilić i zabezpieczyć zbliżenie płciowe dwojga ludzi.

Zwyczajne prezerwatywy dla wielu osób są zbyt tradycyjne, zbyt sztuczne i nie kojarzące się z niczym przyjemnym. Prezerwatywa smakowa, która przy okazji nabiera zupełnie innego koloru i zapachu ma być ratunkiem dla nudy i sprawdzonej antykoncepcji. Oczywiście, smakowe prezerwatywy również spełniają funkcje zabezpieczające. Stosowna grubość oraz specjalne dodatki tylko poprawiają komfort stosunku. Jednak smak i inny kolor to tylko bonus.

Podczas wyboru prezerwatywy kierujmy się grubością. Bezpieczeństwo jest przecież podstawą. Dopiero po wybraniu określonej grubości możemy zwrócić uwagę na to, czy prezerwatywa jest smakowa, ma specjalne pobudzające wypustki lub czy jest pokryta żelem intymnym, który ma sprawić, że mężczyzna będzie mógł dłużej zaspokajać swoją wybrankę. Takie niuanse również są ważne. Jednak w przypadku obaw o grubość lub bezpieczeństwo nie sugerujmy się tym. Producenci prezerwatyw zadbali o to, aby smakowe produkty nie były gorsze pod względem bezpieczeństwa od tych, które są trakcyjne i pozbawione wszelkich dodatków.