Masturbator męski

Na szczycie listy seks-zabawek dla mężczyzn znajduje się masturbator. W większości, wykonane z silikonu, miękkie i delikatne, pozwalające urozmaicić „jednoręczne” życie miłosne. Masturbatory są idealnym towarzyszem samotnych nocy dla faceta. Każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, gdyż rynek oferuje duży wachlarz możliwości. Z wibracjami lub bez, kieszonkowe masturbatory do jazdy, lub masturbatory oparte na kobiecej anatomii. Wszystkie obiecują jedno: maksymalną przyjemność.

Gdy jesteś w nastroju na igraszki, a nie masz przy sobie kobiety, lub ta nie ma ochoty na seks, możesz sprawić sobie przyjemność sam. Obecnie istnieje wiele masturbatorów dla mężczyzn w sektorze erotycznym, przynoszące panom najbardziej realistyczną przyjemność.

Najlepsze masturbatory męskie – ranking

 • Masturbator Tenga – Original Vacuum Cup (Deep Troath)
 • Masturbator Tenga – Air-Tech Reusable Vacuum Cup
 • Masturbator Tenga – Air Cushion Cup
 • Masturbator Fleshlight – Pink Butt Speed Bump
 • Masturbator Autoblow A.I. Machine

Jaki dobry masturbator wybrać? Test i kryteria wyboru

Jeśli myślisz o zakupie masturbatora, powinieneś przed zakupem sprawdzić różne modele dostępne na rynku. Nie każdy masturbator jest tak samo odpowiedni dla każdego człowieka. Najważniejsze są oczywiście twoje osobiste preferencje, które powinien zaspokoić masturbator.

Masturbatory mają różne funkcje. Poniżej znajdziecie wyjaśnienie poszczególnych typów zabawek dla mężczyzn.

Masturbator: materiały i typy

Masturbatory są wykonane z różnych materiałów. Od gumy po lateks, jest tu wszystko, co natura i chemia mają do zaoferowania. Jakie materiały są najlepsze, na co należy zwrócić uwagę?
Do wykonania masturbatorów mogą być użyte następujące materiały:

 • Tworzywo sztuczne: na zewnętrzną powłokę, ale czasami także na wewnętrzną stronę masturbatora często stosuje się tworzywo sztuczne. Tworzywo sztuczne jest łatwe w czyszczeniu, nie waży dużo i może być wlewane do wszelkiego rodzaju form, zwłaszcza w przypadku zabawek seksualnych.
 • Aluminium: również często używane jako zewnętrzna powłoka zabawek seksualnych. Aluminium jest bardzo lekkim metalem, o matowym, delikatnym połysku. Czyszczenie jest bardzo łatwe i nieskomplikowane, co czyni je bardzo higieniczne. Fakt, że wszyscy kiedyś używaliśmy folii aluminiowej, czy to w kontakcie z żywnością, czy jako garnki lub patelnie, pokazuje nam, że aluminium nie stanowi żadnego zagrożenia dla zdrowia. Nie ma żadnej znanej alergii na aluminium. Metal ten z łatwością można ogrzewać lub chłodzić, co jest dodatkową atrakcją zabawki seksualnej.
 • Stal nierdzewna: stal nierdzewna wydaje się szlachetna i chłodna. Dzięki powłoce ze stali nierdzewnej każdy masturbator staje się optycznie bardziej atrakcyjny. Masturbator wykonany z tego materiału jest higieniczny i bardzo łatwy do czyszczenia.
 • Twarde tworzywo sztuczne lub PCV: twarde tworzywo sztuczne jest używane i cenione przez wielu masturbatorów jako powłoka zewnętrzna. Ten materiał jest wytrzymały i ma długą żywotność. Powierzchnia jest gładka, twarda i odporna na zadrapania. Dzięki temu czyszczenie zabawki jest bardzo łatwe. Twardy plastik jest nieszkodliwy dla zdrowia, bezwonny i prawie „niezniszczalny”, co czyni go idealnym materiałem na powłokę masturbatorów.
 • Cyberskórka: CyberSkin jest stosunkowo nowym, innowacyjnym materiałem. Jest to specjalny rodzaj „termoplastycznego” tworzywa sztucznego, jest ono często stosowane w obszarze erotycznym, ponieważ można go używać do bardzo dokładnego odtwarzania ludzkiej skóry. Porowaty materiał jest miękki, delikatny, a jednocześnie elastyczny i sprawia wrażenie niemalże żywego. Poprzez tarcie lub poprzez ciepło własnego ciała, CyberSkin przyjemnie się rozgrzewa i sprawia, że mamy wrażenie dotyku niemal prawdziwej skóry. Pory stwarzają jednak mały problem higieniczny: materiał ten po użyciu należy dokładnie wyczyścić wodą i łagodnym mydłem, a po wyschnięciu lekko natrzeć specjalnym proszkiem, zwykle dołączanym do modeli z CyberSkinem, lub proszkiem z talkiem.
 • Guma: jest elastycznym materiałem, oferującym wiele różnych zastosowań. Guma jest również znacznie tańsza niż inne materiały. Jest to powód, dla którego zabawki do seksu z gumy są zazwyczaj tańsze. Guma ma jednak porowatą powierzchnię, dlatego czyszczenie zabawki z niej wykonanej jest trochę trudniejsze. Guma po użyciu powinna być bardzo dokładnie oczyszczona i wysuszona, aby zapobiec osadzaniu się zanieczyszczeń na porowatej powierzchni. Dlatego w przypadku masturbatora z gumową powłoką zaleca się stosowanie prezerwatywy.
 • Silikon: wciąż popularny w produkcji zabawek seksualnych jest silikon. Silikon jest syntetycznym polimerem. Ze względu na swoje właściwości ma on wiele różnych zastosowań, na przykład w chirurgii plastycznej lub do zabawek seksualnych. Silikon jest zazwyczaj bardzo dobrze tolerowany, nietoksyczny i antyalergiczny. Materiał jest miękki, elastyczny i przyjazny dla skóry. Masturbatory z silikonem są gładkie i w połączeniu z lubrykantem na bazie wody również śliskie. Silikon jest łatwy do czyszczenia, przez co jest higieniczny. Wszystko to razem sprawia, że silikon nadal jest jednym z najlepszych, najwyższej jakości i najpopularniejszych materiałów do produkcji zabawek seksualnych.
 • Real Feel Superskin: jest prawdopodobnie lepiej znany większości ludzi jako „Fleshlight”. „Flashlight” opisuje masturbator, którego zewnętrzna powłoka przypomina latarkę. Materiał przypomina silikon, jest tak samo miękki, delikatnyi łatwy do czyszczenia. Podobnie jak silikon, Real Feel Superskin jest całkowicie nieszkodliwy dla zdrowia. Przy użyciu zabawek z „Fleshlight”, podobnie jak tych z silikonu, nie trzeba stosować prezerwatywy, ale należy je dobrze wyczyścić po użyciu.
 • PureFlesh: kolejnym materiałem z kategorii tworzyw podobnych do skóry jest tak zwany PureFlesh. Oprócz CyberSkina i silikonu, materiał ten jest używany głównie do wykonywania realistycznych replik „sztucznej cipki/sztucznej pochwy”, tj. masturbatorów imitujących pochwę kobiety. Podobnie jak CyberSkin, PureFlesh powoduje realistyczne odczucia kontaktu z prawdziwą skórą. W przeciwieństwie jednak do CyberSkin jest łatwiejszy do czyszczenia.
 • Lateks: żywica gumowa – tzw. lateks – jest zbierany jako naturalny lateks z kory drzew gumowych. Jest on również produkowany syntetycznie, w jakości w żaden sposób nie gorszej od oryginału. Lateks jest używany do wielu różnych celów, na przykład do produkcji prezerwatyw lub do wyrobów medycznych. Powierzchnia lateksu jest gładka, higienicznie łatwa do czyszczenia i przyjemna dla skóry. Lateks jest często używany do produkcji zabawek seksualnych. Zaleca się jednak ostrożność w przypadku znanej alergii na produkty lateksowe. Jeśli taka alergia jest Ci znana, upewnij się przed zakupem, że wybrany produkt nie jest wykonany z lateksu.

Męskie gadżety do masturbacji: pielęgnacja

Każdorazowo, gdy używamy naszej zabawki. masturbator styka się z naszymi płynami ustrojowymi. Powłoki wykonane z niektórych materiałow mogą sprzyjać powstawaniu bakterii, jeśli nie są one prawidłowo czyszczone. Dlatego też konieczne jest utrzymywanie ich w czystości. Absolutnym minimum jest opłukanie urządzenia wodą z mydłem po każdej aplikacji. Bakterie lubią jednak osiedlać się w niedostępnych narożnikach, w małych szczelinach lub porach i mogą się tam rozmnażać, jeśli masturbator nie zostanie odpowiednio oczyszczony. Dlatego najrozsądniej jest wyposażyć się w specjalny środek czyszczący dla masturbatorów.

Rodzaj i częstotliwość czyszczenia zależy również od materiału, z jakiego wykonany jest masturbator. Gładkie, równe powierzchnie wykonane z metalu lub tworzywa sztucznego nie stanowią dobrego podłoża dla rozwoju bakterii, dlatego też po każdym użyciu wystarczy umyć zabawkę, używając łagodnego mydła i ciepłej wody. Co jakiś czas jednak zalecane jest dokładne umycie masturbatora specjalnym środkiem czyszczącym.

Specjalne środki czyszczące do zabawek erotycznych, można nabyć niemal wszędzie i warto to zrobić, by zabawa była przyjemna, ale i bezpieczna.

Masturbator: dodatkowe funkcje

W przypadku masturbatora liczy się nie tylko atrakcyjny wygląd, ale musi on również być wysokiej jakości urządzeniem.

Celem przy zakupie masturbatora jest znalezienie takiej zabawki, spełniającej Twoje osobiste preferencje i życzenia.

 • Masturbator ręczny – użytkownik „wykonuje pracę” sam
 • Automatyczny masturbator – zasilany baterią lub akumulatorem, który po naciśnięciu przycisku stymuluje i masuje penisa. Automatyczne masturbatory mają zazwyczaj szereg dodatkowych funkcji, umilających Ci dodatkowo zabawę.

Wibracje to jedna z funkcji, które  posiada każdy automatyczny masturbator. Większość masturbatorów posiada różne tryby wibracji, co oznacza, że można kontrolować ich natężenie poprzez naciśnięcie przycisku. Istnieje kilka typów wibracji, wybierz najlepszą opcję dla siebie.

 • Szokowy ruch: jeśli chcesz przeżyć bardzo silne doznania, powinieneś zaopatrzyć się teleskopowy masturbator. Masażer penisa wykonuje ruch przód – tył. Siłę i szybkość można zazwyczaj określić samemu. Przy zakupie tego typu masturbatota, należy zwrócić uwagę na długość i obwód własnej kończyny i wymiary masturbatora. Na końcu masturbatora z ruchem wstrząsowym jest zazwyczaj przymocowana przyssawka. Dzięki temu możesz przymocować swój masturbator do gładkiej powierzchni – na przykład na płytkach pod prysznicem – i w ten sposób masz wolne ręce a przyjemność pozostaje ta sama.
 • Funkcja ssania: istnieją również masturbatory, mające funkcję ssania. Kanał wlotowy tych masturbatorów jest zazwyczaj wykonany z jednego kawałka i dość mocno „otula” penisa, gdyż otwór wlotowy jest bardzo wąski. Ze względu na zwężenie, środek smarny i ruch, wewnątrz masturbatora powstaje podciśnienie. To podciśnienie zapewnia użytkownikowi ekscytujące uczucie ssania.  Wiele masturbatorów z funkcją ssania posiada również inne funkcje, takie jak wibracje lub ciepło.
 • Funkcja ogrzewania: zabawka z taką funkcją może być podgrzewana do 40 stopni. Ciepły silikon lub lateks w masturbatorze jest nie tylko dużo przyjemniejszy i bardziej realistyczny, ale tryby ogrzewania mają dodatkową zaletę: ciepło zapewnia lepsze krążenie krwi w kończynach, a tym intensyfikuje uczucia.

Męska zabawka erotyczna: co wziąć pod uwagę przy zakupie?

Oprócz wyglądu, kilka innych czynników odgrywa ważną rolę. Oczywiście, masturbator powinien wyglądać atrakcyjnie, bo kto chce się bawić brzydkim, grubym kawałkiem plastiku?

Bardzo ważne są materiały użyte do produkcji. Przed zakupem upewnij się, że masturbator wykonany jest z bezpiecznego materiału. Jeśli po zakupie zauważycie ekstremalny, ostry zapach chemikaliów i zapach ten nie zniknie po 1 lub 2 dokładnych czyszczeniach, nie należy używać tego masturbatora.

Masturbator powinien służyć twoim preferencjom. Lubisz wibracje? Czy powinien on wyglądać jak najbardziej realistycznie, być obsługiwany ręcznie czy automatycznie? Pomyśl o tym, czego chcesz najbardziej i wybierz odpowiednio.

Zaczerpnij informacji na ten temat, zanim zdecydujesz się na zakup. Przed użyciem sprawdź obudowę pod kątem ostrych lub spiczastych krawędzi. Wykonanie musi być bezbłędne, aby uniknąć obrażeń.

Zwróć uwagę na wymiary masturbatorów, tak aby zabawka była jak najlepiej dopasowana do Ciebie i służyła do czystej przyjemności.

Męski masturbator: prawidłowe użytkowanie

Są przede wszystkim dwie rzeczy, o których należy pamiętać. Pochwa kobiety wilgotnieje, gdy jest pobudzona, co oczywiście nie dzieje się w przypadku masturbatorów. Włożenie penisa do suchego, tępego masturbatora może, w najgorszym przypadku, nawet doprowadzić do urazów. Masturbatory powinny być więc zawsze używane z odpowiednim, zwykle wodnym środkiem smarnym. Po drugie nie należy się spieszyć, trzeba delikatnie wsuwać członek do zabawki, by nie spowodować bólu a czerpać z takich igraszek jedynie przyjemne doznania.

Lubrykant do zabawy z masturbatorem

Znalezienie środka smarnego jest bardzo łatwe dzięki szerokiej gamie oferowanych produktów. Lubrykanty dzielą się na dwie kategorie: żele na bazie wody i żele na bazie krzemu. W przypadku masturbatora należy stosować wyłącznie środki smarne na bazie wody. Smary na bazie wody są znacznie łatwiejsze do usunięcia, a także znacznie bardziej przyjazne dla skóry.

Masturbator: przechowywanie

Zawiń masturbator w suchą, niestrzępiącą się ściereczkę i przechowuj go w szufladzie lub szafie, aby chronić go przed kurzem. Masturbatory nie powinny być wystawiane na działanie intensywnego ciepła, zimna lub bezpośredniego światła słonecznego, ponieważ mogłoby to uszkodzić funkcjonowanie masturbatora.