Masażer prostaty

Być może słyszałeś o dojeniu prostaty, znanym również jako masaż prostaty. Jest to czasami zalecane przez lekarzy jako sposób na poprawę stanu zdrowia prostaty mężczyzny, ale może być również bardzo przyjemnnym doświadczeniem.

Najlepszy masażer prostaty ułatwia uzyskanie intensywnych doznań, co może być trudne do osiągnięcia za pomocą rąk. Urządzeń możesz używać samemu lub ze swoim partnerem, aby urozmaicić igraszki w swojej sypialni.

Istnieją setki masażerów prostaty dostępnych na rynku. Niektóre wibrują, są lepiej zbudowane i trwalsze. Możesz wydać 100 do 500 złotych. Opcje są naprawdę oszałamiające, więc wymienimy gadżety, które koniecznie musisz wziąć pod uwagę.

Masażer prostaty: poradnik

masażer prostaty
Masażer prostaty pomaga nie tylko w osiągnięciu orgazmu, ale także chroni przed schorzeniami prostaty

Prostata, czyli punkt P to męski odpowiednik żeńskiego punktu G – obszar pełen zakończeń nerwowych, który generuje niesamowite doznania, nawet z wyniku niewielkiej stymulacji. Gruczoł krokowy jest bardzo wrażliwym miejscem o wielkości orzecha włoskiego, zwykle od około 2 do 3 cali, znajdującym się wewnątrz odbytu. Masażery prostaty nie tylko pomagają w stymulowaniu tego wrażliwego obszaru, ale są również korzystne dla zdrowia – wszystko dzięki pobudzeniu prostaty.

Odkryj to słodkie miejsce że specjalnie zaprojektowanym urządzeniem, dostępnym w różnych rozmiarach i trybach wibracji, który przeniesie Cię na nowy poziom ekstazy. Upewnij się, iż używasz lubrykantów w celu łatwiejszego użytkowania i dłuższego orgazmu.

Jeśli jeszcze nie dotarłeś do tego wspaniałego obszaru, tutaj dowiesz się, dlaczego powinieneś skorzystać z naszego przewodnika na temat masażu prostaty. Aby poznać inne sposoby na zwiększenie swoich doznań, sprawdź także nakładki wibrujące na penisa i pierścień erekcyjny.

Najlepsze urządzenia do dojenia prostaty

Właściwy dla Ciebie gadżet powinien zaspokajać Twoje potrzeby – zastanów się czy szukasz wewnętrznej i zewnętrznej stymulacji, odpowiednich wibracji, tekstury czy obwodu. Najlepiej zacząć od mniejszego rozmiaru niż myślisz, że potrzebujesz. Ponieważ dojenie prostaty polega na poruszaniu urządzenia od góry do dołu, poświęć trochę czasu na ćwiczenie techniki.

Masażer prostaty: na co zwracać uwagę?

Masażery prostaty, znane również jako stymulatory lub wibratory punktowe typu P są skuteczne, o ile mają odpowiedni kształt i rozmiar, ale są też inne nie mniej ważne funkcje, które mogą poprawić twoje doznania. Im więcej funkcji potrzebujesz, tym droższy może być twój masażer. Sprawdź naszą poniższą listę i wybierz najlepsze urządzenie spełniające Twoje potrzeby.

 1. Kształt – większość masażerów prostaty jest podobnych do akcesoriów używanych przez kobiety do pobudzania punktu G-spot, ze względu na zakrzywioną i / lub bulwiastą końcówkę do intensywnej stymulacji punktowej. W praktyce, możesz użyć wibrator G-spot do masażu prostaty, o ile przestrzegasz zasad higieny i bezpieczeństwa.
 2. Łatwa obsługa – niektóre aparaty do masażu prostaty mogą być użytkowane bez rąk, dzięki konstrukcji, która pozwala na pozostanie na miejscu po włożeniu.
 3. Rozszerzona podstawa lub rączka – rozkloszowana podstawa, taka jaką posiada zatyczka analna, zapobiega całkowitemu przedostaniu się zabawki do wnętrza jelita, co może spowodować kłopotliwą podróż do lekarza!
 4. Zewnętrzna stymulacja – urządzenia firm takich jak Aneros i Nexus obejmują dodatkowe wypustki, które jednocześnie stymulują Twoją prostatę z zewnątrz, gdy poruszasz zabawką za pomocą uchwytu. Znajdź odpowiedni masażer, który pasuje do anatomii Twojego ciała, aby doznania były jeszcze bardziej wyraźne.
 5. Wibracje – nie każdy mężczyna lubi czuć wibracje na swojej prostacie, ale niektórzy reagują na nią pozytywnie.

Jak korzystać z masażerów prostaty?

Bez względu na to, ile funkcji posiada zabawka, dojenie prostaty nie będzie najlepszym doświadczeniem, jeśli przebiega w niewłaściwej pozycji. Odpowiednia postawa pomoże Ci poczuć się komfortowo i zredukuje napięcie ciała podczas stymulacji prostaty.

Wypróbuj następujące pozycje, aby sprawdzić, która Ci odpowiada:

 • Na boku
 • Na czworakach
 • Na plecach z kolanami do klatki piersiowej

Kształt ciała, elastyczność i osobiste preferencje określą pozycję, którą polubisz. Nie wahaj się zaprosić swojego partnera do pomocy, gdyż może łatwiej dotrzeć do miejsca wewnątrz odbytu.

Masażer prostaty: higiena urządzenia

Mimo tego, iż możesz być już wiedzieć jak dbać o masażer, dobrze jest odświeżyć sobie pamięć. Podstawową zasadą jest stosowanie lubrykantu. Używaj substancji na bazie wody lub żelu. Możesz go zaaplikować bezpośrednio  na urządzenie i nasadkę. Sztywne materiały, takie jak stal nierdzewna, szkło i plastik, a nawet mocniejszy silikon wymagają dodatkowej ostrożności podczas penetracji.

Możesz zabezpieczyć swoje akcesoria za pomocą prezerwatywy, aby ułatwić czyszczenie. Po użyciu umyj masażer ciepłą wodą z mydłem. Jeśli jesteś jedyną osobą używającą zabawki, nie musisz jej sterylizować. Przechowuj go w chłodnym, suchym miejscu. W przypadku zabawek żelowych, najlepszym pomysłem jest trzymanie ich w plastikowych torbach, zapobiegających rozpuszczaniu.

Jeśli planujesz używać masażer naprzemiennnie z swoim partnerem lub innym otworem, wybierz materiały takie jak silikon, metal lub szkło, które można łatwo sterylizować. Można je dezynfekować zagotowaną wodą lub spryskać 10% roztworem wybielacza, a następnie spłukać.

Korzyści seksualne

Ponad jedna trzecia penisa, która znajduje się w ciele stymuluje prostatę, wywołującą satysfakcję aż do samego czubka. Regularne pieszczoty punktu P, wywołują również silniejsze erekcję, wzmożone orgazmy i zwiększoną wytrzymałość. W praktyce, wielu mężczyzn potwierdziło, iż wielokrotne orgazmy które przeżywali tylko w wyniku dojenia prostaty, kończyły się bez wytrysku – ale z wybuchową przyjemnością, która nie ogranicza się już tylko do kobiet!

 • Przyjemność: dojenie prostaty może być niezwykle odprężające i działa relaksująco.
 • Wielokrotne orgazmy: masaż prostaty jest jednym ze sposobów osiągnięcia przez mężczyznę wielokrotnej przyjemności i potencjalnie opóźnia czas wytrysku.
 • Intymność: niektórzy mężczyźni wahają się przed podjęciem próby stymulacji prostaty. Taka aktywność prowadzi do zwiększenia zaufania pomiędzy mężczyzną a jego partnerem!

Aspekty zdrowotne

Masowanie tego ważnego gruczołu pobudza przepływ świeżej krwi i pomaga zachować zdrowie seksualne w doskonałym stanie. Prostata wspomaga wytrysk i magazynuje nasienie, które jeśli nie zostanie prawidłowo uwolnione, może ulec zastaniu. Regularne „czyszczenie” tego wrażliwego gruczołu (często znane także jako dojenie) powstrzymuje przed przyrostem szkodliwych bakterii.

Zwracając uwagę na to ukryte miejsce, będziesz w stanie wykryć wszelkie nieprawidłowości, które mogą oznaczać wczesne wykrycie raka prostaty. Argumentowano również, iż regularne masowanie prostaty może zmniejszyć ryzyko zachorowania na schorzenia takie jak zapalenie gruczołu krokowego i może wpłynąć na złagodzenie objawów zaburzeń erekcji.

Jak znaleźć gruczoł krokowy?

Poszukanie punktu P jest przyjemne, jednocześnie nie jest zbyt trudne, ale może zająć trochę czasu. Poświęć go trochę, aby odkryć, co działa dla Ciebie najlepiej; niektórzy mężczyźni wolą używać swoich palców, podczas gdy inni preferują gadżety. Jedyną złotą zasadą dla każdej gry analnej jest stosowanie lubrykantu w celu przygotowania odbytu oraz zabawki do bezbolesnego użytku.

Aby dostać się do prostaty, powinieneś pozostać w zrelaksowanej pozycji – najlepiej na plecach z uniesionymi nogami, lub pochylony z nogami na czworaka. Działaj powoli, aby dać swojemu ciału czas na dostosowanie się do nowego odczucia. Rozróżniamy dwa główne ruchy podczas stymulacji prostaty. Pierwsze to tarcie dookoła – to rowiązanie lepsze w przypadku pierwszego razu i polega na poruszaniu palcem lub zabawką w kółko po zewnętrznej stronie gruczołu. Jeśli czujesz się dobrze, zwiększ nacisk, aby uzyskać więcej wrażeń wywołujących orgazm. Drugi ruch polega na przesuwaniu w górę i w dół, co w rezultacie daje szybszą oraz intensywniejszą przyjemność.

Jeśli martwisz się o czystość, prysznic przed pieszczotami może pomóc Ci się zrelaksować i poczuć się bardziej komfortowo. Jeśli chcesz pójść o krok dalej, lewatywa da ci bardziej intymne oraz dokładne oczyszczenie. Gruszki do lewatywy są naprawdę łatwe w użyciu!

Wybór akcesorii do stymulacji prostaty

Podobnie jak w przypadku każdej aktywizacji gruczołów, najlepiej zacząć powoli i pracować w górę i dół. Każdy gadżet analny może mobilizować prostatę. Jednakże, kiedy zaczynasz, tak jak zdecydowana większość mężczyzn będziesz chciała wypróbować zabawkę specjalnie zaprojektowaną do stymulacji tego wrażliwego obszaru.

Jeśli chcesz eksperymentować z gadżetami do pobudzania prostaty, zakres opcji może być dla Ciebie oszałamiający (ale to pokazuje, jak bardzo kochana jest ta strefa erogenna!). Dostępne są stożkowe, proste, bulwiaste i wibrujące akcesoria – wszystkie wywołujące subtelnie odmienne wrażenia.

W przypadku wyboru pierwszego gadżetu do stymulacji prostaty, sprawa jest prosta – wybierz zwężająca się konstrukcję z zakrzywioną końcówką – ułatwi to penetrację i szybsze odnalezienie punktu P. Zasadniczo trudniej jest trafić w prostatę narzędziem o mniejszej powierzchni, ale gdy to zrobisz, otrzymasz bardziej intensywne oraz skupione wyłącznie na tej strefie doznania. Gdy będziesz trochę bardziej doświadczony, możesz wypróbować szersze masażery, które pobudzają cały obszar i dają niezwykłe uczucie wypełnienia.

Jak zasugerować masaż prostaty partnerowi?

Pomysł stymulacji punktu P może być w Waszym związku delikatnym tematem, ale ponieważ jest to jedno z najbardziej wrażliwych miejsc, zasługuje na szczególną uwagę. Istnieje wiele sposobów, aby zasugerować taką przyjemność swojemu partnerowi. Podczas seksu, poproś ją o pocieranie palcem wokół Twojego odbytu. Widząc przyjemność, jaką ci daje, może być skłonna pójść dalej (tylko uważaj na długie paznokcie!). Jeśli się waha, może po prostu woli użyć specjalne akcesoria zamiast palca.

Jeśli oboje lubicie oglądać porno filmy razem, spróbujcie pokazać jej jedną scenę, która przedstawi stymulację prostaty, aby ocenić reakcję bez zadania wyraźnego pytania. Możesz też pokazać jej artykuł (taki jak ten!), który dokładnie wyjaśnia, czym jest prostata, jakie są korzyści z stymulacji i jak ten gruczoł jest wypełniony zakończeniami nerwowymi.

Możesz najpierw spróbować samemu aby sprawdzić wrażenia i rozkosz jaką pobudzanie gruczołu krokowego przynosi. W ten sposób będziesz w stanie pomóc swojemu partnerowi i nakierować na miejsce oraz pomóc wybrać sposób, który działa na Ciebie najlepiej. Najważniejszą rzeczą jest być otwartym na temat tego, co cię kręci i wypracować schemat rozmowy z partnerem – możesz być przekonany, że będzie ona zachęcana przez twoją otwartość, ponieważ każdy ma własne seksualne pragnienia, których chcę spróbować.

Jeśli jesteś w związku z kobietą, możesz także chcieć eksperymentować z „peggingiem”, w którym Twój partner nosi pasek z małym zakrzywionym dildem, którego celem jest stymulacja prostaty. Nie zapomnijcie o odpowiednim lubrykancie!