Masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny jest idealną odskocznią od życiowych zmartwień i wyzwań. Obecenie, żyjemy w świecie pełnym stresu, pośpiechu i ciągłego napięcia. W każdej chwili coś do zrobienia, o czymś musimy pamiętać, mamy z tyłu głowy całą listę zadań i celów, podpowiadanych często przez własną ambicję. Wszystko to sprawia, że czujemy się przemęczeni, brakuje nam energii. Potrzebne nam coś co odsunie na bok troski życia codziennego, zrelaksuje zarówno psychicznie, jak i fizycznie.

Na czym właściwie polega masaż relaksacyjny?

Praktyka ta może być jedynie formą relaksu, może też stać się masażem erotycznym – oczywiście nie tak intensywnym jak chociażby masaż nuru lub masaż hiszpański. A wszystko czego nam do jego wykonania potrzeba to sprawne dłonie. Dodatkiem mogą być olejki aromatyczne lub rozgrzewające, które wpłyną na jego odbiór również za pomocą zmysłu węchu.

masaż relaksacyjny
Masaż relaksacyjny może być jednocześnie masażem erotycznym

Poza tym taka sesja relaksacyjna wpływa na wszystkie nasze zmysły – składają się na to łagodny wystrój wnętrza, światło świec, kojący zapach olejków oraz delikatny, a zarazem profesjonalny dotyk masażystki. To ważne, jeśli chcemy w pełni się odprężyć musimy wiedzieć, że oddajemy się w doświadczone ręce.

Masaże mogą nieść ze sobą wiele zalet, ale źle wykonane może spowodować takie komplikacje jak chociażby wypadnięcie dysku. Dobrym pomysłem na rozpoczęcie całego procederu jest chociażby wspólna kąpiel, która już sama w sobie potrafi sprawić, że człowiek zapomni o problemach.

Istotnym jest aby ruchy wykonujące taką przyjemność były powolne i płynne. Masaż relaksacyjny można wykonywać codziennie, a jego czas jego wykonania powinien wynosić około godziny.

W tego typu zabiegach można wyróżnić specjalne techniki, które pozwalają nam całkowicie się odprężyć: głaskanie (poprzeczne, podłużne lub kuliste), wykonywane całymi dłońmi lub opuszkami palców, ugniatanie, delikatne rozcieranie, które wykonuje się zaciśniętymi pięściami oraz oklepywanie – całą dłonią lub samym jej kantem. Kiedy jest się masowanym warto pamiętać, że technika głaskania zazwyczaj otwiera, ale również i zamyka każdy masaż.

Oczywiście to, że taka forma relaksu przynosi ogromną satysfakcję nie oznacza, że musi być zabiegiem całkowicie oderwanym od innych seksualnych przyjemności. Zakończeniem masażu równie dobrze może być seks oralny lub masturbacja, a zabieg może być jedynie wprowadzeniem i rozgrzewką, po której nastąpi cała seria innych zmysłowych doznań.

Jakie właściwości ma ten rodzaj masażu?

Przyjęło się, że jeśli myślimy o masażach, to na myśl przychodzi nam najpierw relaks dla samych pleców, a to błąd. W ten sposób odciążać można całe ciało, w tym również strefy intymne. Kiedy skupimy się na miejscach erogennych podniecenie może na prawdę sięgnąć zenitu. Dla osób wrażliwych na dotyk taka przyjemność może być prawdziwym spełnieniem, a cały rytuał przerodzi się w czysty seks masaż.

Zbawienne działanie takich zabiegów znano już w starożytnych Indiach i Chinach. Masaż relaksacyjny łączy w sobie wszystkie najlepsze cechy zarówno klasycznego, jak i energetycznego. Udowodniono, że wpływa on antystresowo i uspokajająco, pozwalając pozbyć się napięcia, które na co dzień gości w naszym ciele. Szczególnie zalecany jest osobom, które na co dzień narażone są na stres (czyli praktycznie każdemu z nas). Ten rodzaj odprężenia może wspomagać procesy rehabilitacyjne i zapobiegać kontuzjom. Ciekawostką jest, że masaż relaksacyjny, a także inne jego formy przyśpiesza spalanie tłuszczu przez nasz organizm. Poprawa krążenia krwi wpływa na jędrność skóry oraz powoduje łatwiejsze pozbywanie się toksyn nagromadzonych w organizmie.

Zalety można wymieniać niemal w nieskończoność: lepsze dotlenienie tkanek, regeneracja sił, zmniejszenie napięcie i bóli w mięśniach, likwidacja ujemnych efektów stresu jak np. bezsenność, bóle głowy i wiele innych. A są to same aspekty fizyczne. Masaż ma przecież wymiar nie tylko cielesny, ale też wpływa na kondycję psychiczną. Osoby, które częściej oddają się tej przyjemności rzadziej popadają w stany nerwicowe i depresję, mają większą chęć do życia i ogólną witalność.

Prawdziwy zastrzyk energii

Jak więc widać, taki zabieg to prawdziwy zastrzyk energii zarówno dla naszego ciała, jak i dla ducha. Należy jednak pamiętać, że dobrze wykonany pobudza też naszą seksualność i dostarcza wyjątkowej przyjemności. Można więc śmiało powiedzieć, że masaż relaksacyjny niesie ze sobą wszystko, co najlepsze, a dodatkowo płynąca z niego rozkosz zapewnia, że jest to również masaż erotyczny, mimo, że w nieco subtelniejszym wydaniu. Jeśli wiemy, że czeka nas dzień (lub noc) pełna wrażeń lub wyzwań to warto zagwarantować sobie dobry start. Ta opcja sprawia, że masaż ten może stać się świetnym początkiem i wprowadzeniem np. na wieczór kawalerski. Będąc tak naładowanym i w pełni swoich sił czas zabawy z pewnością wydłuży się o dobrych parę godzin, co jednoznacznie przekłada się na to, że uda nam się zobaczyć niejeden striptiz więcej. A przecież w takich imprezach o to właśnie chodzi.