Masaż prostaty

Masaż prostaty oraz tematy związane z męskim punktem G i światem erotycznym zawsze wzbudzały wiele kontrowersji, często będąc przy okazji w sferze tabu. Dotyczyło to także seksu klasycznego, po rzeczy bardziej kontrowersyjne, jak chociażby anal czy sponsoring. Czasy jednak się zmieniają i to, o czym kiedyś nie mówiło się otwarcie, dziś jest już na porządku dziennym i nikogo nie szokuje. Do tej grupy z pewnością można zaliczyć masaż prostaty.

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o masażu prostaty

Masaż ten, to inaczej stymulacja gruczołu prostaty, który u mężczyzn znajduje się między moszną, a odbytem. Warto tu podkreślić, że praktyka ta ma zastosowania nie tylko erotyczne, ale też (a może przede wszystkim) diagnostyczno- lecznicze. Prostata odpowiedzialna jest za produkcje nasienia. Jej badanie – poprzez wykonywanie masażu – może wcześnie pomóc zdiagnozować zapalenie tego narządu, a już podczas choroby wspomaga leczenie usuwając wydzielinę i zmniejszając ciśnienia w tym gruczole.

masaż prostaty
Masaż prostaty może zostać wykonany z użyciem palców lub gadżetu

Masaż prostaty można wykonywać zarówno przez stymulację zewnętrzną jak i wewnętrzną. Oczywiście najłatwiejszą opcją jest sytuacja, kiedy jesteśmy masowani przez kogoś innego. Do tego fakt, że jesteśmy obsługiwani przez piękną panią sprawia, że staje się to czysty masaż erotyczny.

O ile technika przy stymulacji zewnętrznej jest prosta i polega jedynie na masażu wspomnianych okolic między moszną a odbytem, o tyle wewnętrzna może już sprawiać pewne trudności. By prawidłowo to wykonać należy odnaleźć gruczoł na wewnętrznej ściance odbytu, który znajduje się na głębokości ok 5 cm. Można to tego celu także zastować urządzenie znane jako masażer prostaty.

Prostata jest pod palcami odczuwalna jako kulka, rozmiarowo zbliżona do orzecha włoskiego. Powinno się ją stymulować falistymi ruchami, poruszając się po jej krawędziach. Nie należy ugniatać bezpośrednio centralnej części, ponieważ to tam znajdują się zakończenia nerwowe. Ważnym jest fakt, że ten masaż erotyczny od wewnątrz daje znacznie lepsze efekty – zarówno na podłożu leczniczym, jak i erotycznym – niż zewnętrzny.

Masaż prostaty – im więcej zabawy, tym więcej przyjemności

Każdy słyszał mity i legendy na temat mistycznego punktu G u kobiet. Wszyscy o nim wiedzą, jednak niewielu z nas udało nam się go znaleźć. U mężczyzn jest zupełnie na odwrót. Gruczoł prostaty jest męskim punktem G, który odpowiednio uciskany potrafi dać ogromną przyjemność, a mimo to tak niewiele podejmuje się tej formy erotyzmu. A przecież wystarczy odrobina lubrykantu, dla odpowiedniego nawilżenia, seks zabawka, palce partnerki lub masażystki i dosłownie kilka minut by osiągnąć seksualne spełnienie. Siła masażu i technika jest już sprawą indywidualną i zależy od męskich upodobań, ale w tym przypadku delikatność jest prostą drogą do sukcesu.

Seks gadżety i profesjonalne usługi

Nie każdy jednak chce wykonywać masaż prostaty za pomocą palców i tu z pomocą przychodzą nam seks gadżety. Na rynku mamy obecnie dostępną całą gamę najróżniejszych gadżetów, z czego część z nich jest specjalnie dedykowana do stymulacji gruczołu krokowego. Taka zabawa wibratorem stworzonym do tych celów daje nie tylko spełnienie, ale dużo dobrej zabawy.

Najwygodniejszą formą jest, gdy ten seks masaż wykonuje dla nas inna osoba. Na szczęście dla wszystkich tych, którzy nie mają do wykonania tego odpowiedniej osoby, przychodzą profesjonalne masażystki. Większość z nich ma w swojej ofercie właśnie masaż prostaty. Potrafią one bardzo dobrze zadbać o mężczyznę nie tylko pod względem leczniczym, ale też erotycznym. Warto udać się na taki zabieg, ponieważ niesie on ze sobą same plusy. Jeśli ktoś jednak nadal uważa, że to nie dla niego – warto choć raz spróbować, by rozszerzyć swoje seksualne horyzonty.