Korek analny (zatyczki analne)

Seks analny a wraz z tym zatyczki analne (inaczej korek analny), były niegdyś tematem tabu, ale teraz wiele seksualnie eksperymentujących par odkrywa jak dużo erotycznych uniesień mogą one przynieść. Miliony ludzi uprawia obecnie seks z dodakowym gadżetem penetrującym anus. Jeśli ty również zaczynasz swoją przygodę, korki analne to idealny gadżet do odkrywania nowych obszarów Waszych ciał. Niezależnie od tego, czy chcesz masturbować się solo, czy poprzez seks z partnerem, zatyczki analne są bezpieczne i przyjemne w użyciu. Pomożemy Ci wybrać idealną zatyczkę i wyjaśnimy w jaki sposób z nią postępować, aby uzyskać niesamowite doznania.

Najlepsze korki analne: ranking

korek analny - zatyczka analna
Zatyczka analna to jedna z najlepszych zabawek erotycznych

Zatyczka to zabawka wykonana zazwyczaj z jednego kawałka materiału. Z jednej strony, korek jest zwężony aby łatwiej było go umieścić w w odbycie, natomiast druga strona to rozkloszowana podstawa, która utrzymuje wtyczkę w bezpiecznym miejscu i pozwala kontrolować ją podczas użytkowania i łatwo usunąć po zakończeniu.

Korek analny stwarza poczucie wypełnienia, jednakże w przeciwieństwie do wibratorów, niekoniecznie musisz nim poruszać. Zabawka może także stymulować prostatę mężczyzny podczas seksu lub masturbacji. Jeśli jesteś kobietą, możesz cieszyć się zatyczką, gdy jesteś penetrowana przez partnera lub inny sztuczny penis. Niektórzy miłośnicy analnych gadżetów noszą plugi nawet w ciągu dnia.

Z czego zrobiona jest zatyczka do odbytu?

Materiał z korka analnego ma decydujący wpływ na twoje doznania. Miękkie materiały, takie jak silikon, może być wygodniejszy dla początkujących. Inne tworzywa, w tym szkło, ceramika i metal, lepiej reagują na zmiany temperatury. Materiały, które są bardziej gładkie, łatwiej się przesuwają i zwykle nie potrzebują zbyt dużo nawilżania. Szkło może być przepięknie zdobione i unikalnie uformowane, a metal ma w sobie luksusowy i estetyczny wygląd.

Szkło, metal i silikon mogą być w pełni sterylizowane, podczas gdy korki żelowe, PCV, gumowe i TPR (Thermo Plastic Rubber – termoplastyczna guma) nietety nie, oraz dodatkowo zachowają zapachy i plamy. Jeśli często będziesz używać korka o niskiej jakości, prawdopodobnie po pewnym czasie i tak wymienisz go na ten zapewniający większy komfort. Oto krótki przegląd każdego rodzaju materiału oraz jego plusy i minusy.

 • Silikon – może być miękki lub twardy. Tekstura wymaga stosowania większej ilości lubrykantu, można sterylizować, jednakże może nie działać z olejkiem silikonowym.
 • Szkło – gładkie, dobrze reaguje na zmiany temperatury, nie wymaga obfitego nawilżenia, sztywny materiał o niepowtarzalnych wzorach, może być półprzezroczysty.
 • Ceramika – materiał o mniejszej gęstości, dzięki czemu lżejszy niż szkło. Również sztywny i gładki, dobrze reaguje na zmiany temepratury. Najlepiej podgrzewać lub schładzać je w wodzie.
 • Metal – cięższy niż szkło, może być sterylizowany. Elegancki i sztywny, można go ogrzewać lub ochłodzać.
 • PVC, gumy / żel i TPR – porowate, niedrogie materiał, których nie można w pełni wysterylilzować. PVC i guma mogą powodować alergie na lateks.

Jaki korek analny kupić? rozmiar ma znaczenie

Korek, która ma szerszą szyjkę lub mniejszą końcówkę, może być trudny do utrzymania w środku. Ale jeżeli dostaniesz zatyczkę analną, która jest zbyt duża, zwłaszcza kiedy jeszcze się do nich przyzwyczajasz, doświadczenia mogą być bolesne. Samo umieszczenie pluga w odbycie może nie tylko go uszkodzić, ale może sprawić dyskomfort również po jego usunięciu.

Zatyczkę możesz nosić przez dłuższy czas, dlatego komfort jest niezwykle ważny. Wygodny korek może być włożony podczas seksu, masturbacji, podczas siedzenia, a nawet podczas wykonywania prac domowych.

Rozmiar, jak wspomnieliśmy wcześniej, odgrywa tutataj główną rolę. Twoja anatomia także wpływa na to, która zatyczka będzie dla Ciebie najwygodniejsza. Zatyczka analna (z ang. butt plug) jest wymierzona zarówno pod względem maksymalnej średnicy, jak i długości – podobnie jak dilda. Korki przeznaczone dla adeptów mają często mniej niż 2,5 centymetra szerokości średnicy. Dla każdego z większym doświadczeniem, zalecamy jednak stosowanie wtyczek o średnicy mniejszej niż 3,5 centymetra. Kiedy poczujesz się komfortowo, możesz zwiększyć ich rozmiar, ale nie chciałbyś zapewne, aby Twoje oczy były większe niż tyłek!

Korki analne: podstawa zatyczki

Zatyczki analne są tradycyjnie wyposażone w okrągłą lub prostokątną podstawę, ale mogą nie być one wygodne, jeśli Twój tyłek nie jest przyzwyczajony. Zamiast wcześniej wymienionych możesz wypróbować wtyczkę analną, która ma bardziej zwężoną lub haczykowatą bazę.

Korek z dłuższą szyjką może być również bardziej komfortowy, ponieważ podstawa rozciąga się poza Twoimi pośladkami. Możesz jednak wybrać coś krótszego, jeśli masz w planach trzymanie korka podczas pracy siedzącej.

Bez względu na rodzaj wybranej podstawy, powinna ona być szersza niż szyja lub zawierać pętelkę / rączkę, która uniemożliwi jej zagnieżdżenie się w jamie anusa, co może wymagać kłopotliwej wizyty na pogotowiu! Nie używaj korków domowej roboty! Zrób to dobrze, albo wcale! Jeśli twoja zatyczka jednak utknęła, nie panikuj, tylko usiądź nad toaletą i spróbuj ją wypchnąć.

Zatyczka analna: zalety i korzyści

Odbyt jest wypełniony czułymi zakończeniami nerwowymi, które są pobudzane przy użyciu dowolnej zabawki do seksu analnego. Wprowadzenie zatyczki do erotycznej zabawy może spowodować wzmożone pobudzenie i wrażliwość na dotyk.

Kobiety mają większe orgazmy podczas używania wtyczki. Stymulacja tą zabawką pomaga jej rozluźnić mięśnie pochwy, co z kolei potęguje jej orgazm. Dla mężczyzn zatyczki analne mogą zwiększyć siłę erekcji. Mięśnie prącia są stymulowane, co powoduje o wiele mocniejszą erekcję podczas stosunku.

Ciekawi Cię, jak to jest być wypełnionym od tyłu? Wtyczka analna to idealna zabawka erotyczna, która stymuluje twój odbyt, jednocześnie pozwalając ci na zabawę seksualną, a nawet na codzienne zadania!

Lubrykant najlepszym przyjacielem

Powinieneś używać olejków lub specjalnego nawilżania za każdym razem, gdy wkładasz zatyczkę do anusa. Lubrykant na bazie wody działa bezproblemowo ze wszystkimi korkami analnymi, ale niektórzy ludzie stosują olejki na bazie żelu, ze względu na ekstra poślizg. Jeżeli zatyczka wykonana jest z silikonu, wykonaj punktowy test, aby upewnić się iż jest zgodna z zastosowanym lubrykantem. Umieść trochę olejku na zabawce i energicznie pocieraj przez 10 minut. Jeśli plamka stanie się lepka lub gumiasta, zamień go na lubrykant na bazie wody.

Nawet jeśli używasz nawilżenia, nie powinienieś się spieszyć. Wypróbowując zabawkę pierwszy raz, można się łatwo rozczarować z powodu pośpiechu lub doboru niewłaściwego rozmiaru, o którym wspomnieliśmy wcześniej. Zatyczkę należy wsuwać powoli, nie wciskając jej na siłę. Zatrzymaj się natychmiast, jeśli poczujesz jakikolwiek ból. Sugerujemy również ograniczenie czasu do dwudziestu minut dla początkujących, z czasem stopniowo będziesz w stanie go wydłużyć.

Znajdź odpowiednią pozycję

Po wybraniu odpowiedniej zatyczki analnej, wysterylizowaniu jej i nawilżeniu, nie pozostaje nic innego, jak jej użyć. Możesz poprosić o pomoc swojego partnera. Wybóbuj kilka poniższych pozycji, za pomocą łatwiej będzie umieścić zatyczkę w środku:

 • Na czworakach (styl na pieska)
 • Na boku z rozpostartymi pośladkami
 • Kucanie

Wybierz pozycję, która najbardziej Ci odpowiada i pamiętaj, rób to powoli!

Korek analny: typy

Twoja pierwsza (lub pierwsze dziesięć!) prób poszło dobrze. Lubisz korki analne, ale być może potrzebujesz czegoś co bardziej Cię wypełni lub wzmocni doznania. Możesz oczywiście zwiększyć rozmiar, długość lub wagę, wybrać korek z więcej niż jedną „żarówką” lub bańką albo dodać ekstra teksturę. Kiedy stajesz się bardziej doświadczony, łatwiej jest siegnąć wtedy po sztywne korki, takie jak te wykonane z ceramiki, szkła lub ze stali nierdzewnej.

Najważniejszą rzeczą, którą powinno się rozważyć przy wyborze korka jest ustalenie własnego poziomu doświadczenia i komfortu. Jeśli jesteś na początku analnej przygody, zawsze szukaj takich o mniejszej średnicy, które wsuną się łatwiej. Rozwijając swoje zainteresowania seksem analnym, możesz zacząć przyglądać się innym rodzajom, jakie znajdują się obecnie na rynku.

Poniżej znajdziesz także specjalne modele korków analnych, które mają wiecęj funkcji niż podstawowe zatyczki.

 • Zatyczki z pierścieniem erekcyjnym – połącz pierścień na penisa i zatyczkę do stymulacji analnej / prostaty mężczyzny. Możesz go nosić podczas seksu lub solo.
 • Ogon analny (lisa, królika) – jeśli odwiedzasz online strony z erotyką, prawdopodobnie widziałeś niektóre z tych analnych zatyczek doktórych dołączony jest lisa, królika lub kota zwisający z tyłu. Te wtyczki są niezwykłe i dobrze się nadają do odgrywania ról lub BDSM. Zachowaj szczególną ostrożność podczas ich czyszczenia.
 • Wibracyjne zatyczki analne – dlaczego odczuwać wyłącznie wypełnienie, kiedy można także odbierać wibracje? Korki te są wyposażone w przycisk na podstawie lub pilota, który umożliwia aktywowanie wibracji w kanale odbytu. Orgazm będzie jeszcze bardziej intensywny, niezależnie od tego, czy masturbujesz się, czy uprawiasz seks z partnerem.
 • Analne rozpychacze – to akcesoria tylko dla profesjonalistów! Dilatory dostępne są w całej gamie rozmiarów, dzięki czemu poczujesz większe wypełnienie za każdym razem, kiedy kupisz szerszy model. Rozwieracz pomoże Ci przygotować się do seksu lub fistingu analnego. Niektórzy ludzie po prostu uwielbiają doznania podczas rozciągania analnego.
 • Nadmuchiwane korki – zwiększ rozmiar zatyczki za pomocą ręcznej pompki. Zwiększanie rozmiaru zabawki erotycznej podczas jej wkładania, jest niezwykle podniecające i pozwala na kontrolę stymulacji w zależności od nastroju. Połóż się wygodnie i ciesz się zmianą obwodu i długości podczas pompowania.

Zatyczki analne: jak używać?

Rozpocznij od włożenia dobrze nawilżonego palca do odbytu, masując ten obszar, aż mięśnie zwieracza się zrelaksują. Kiedy bedziesz gotowa, zacznij od włożenia czubka zatyczki do odbytu i powoli wsuwaj dalej. Upewnij się, że nakierowujesz zabawkę nieco w stronę brzucha, aby ułatwić aplikację.

Delikatnie wsuń resztę zatyczki, pozwalając mięśniom skurczyć się wokół niej. Często zdarza się, że trzeba kilka prób aby to opanować ten proces – nie zniechęcaj się, gdy za pierwszym razem Ci się nie uda. Gdy zabawka zostanie finalnie umiejscowionia, pozwól, aby jej końcówka spoczęła wygodnie na zewnątrz odbytu.

Korki analne są rozszerzane u podstawy, aby zabawka nie przesuwała się zbyt daleko, dzięki czemu wyciągnięcie jej jest znacznie łatwiejsze. Drobny dyskomfort jest normalny, ale jeśli poczujesz jakikolwiek ból, zatrzymaj się i nie ryzykuj dodatkowych uszkodzeń. Pamiętaj, że nie każdego dnia wpychasz przedmioty w głąb anusa, nawet jeśli je uwielbiasz!

Po włożeniu zatyczki możesz złapać za podstawę i posuwistym ruchem stymulować odbyt , albo cieszyć się innymi formami zabawy. Początkujący powinni usunąć gadżet po około dwudziestu minutach, ale bardziej doświadczeni użytkownicy mogą bezpiecznie trzymać wtyczkę nawet przez kilkanaście godzin. Pamiętaj aby wyjmować zatyczkę co godzinę, aby nanieść lubrykant.

Po przyzwyczajeniu się do gry analnej możesz przejść do większego korka, wykonując dokładnie te same czynności. Jeśli twoja ciekawość analna jest wzbudzona, przeczytaj nasz przewodnik na temat innych analnych zabawek erotycznych.

Korki analne: sterylizacja

Po zakończonej sesji z korkiem analnym należy go wysterlizować. Mydło i ciepła woda działają bez zarzutu, jeżeli nie planujesz się nim z nikim dzielić. Innym rozwiązaniem jest przetarcie go 10% roztworem wybielacza lub gotowanie zatyczki (bez silnika) aby uzyskać jeszcze lepszy efekt!