Kobiece wytryski: ejakulacja u kobiet

Kobieca ejakulacja była postulatem w latach sześćdziesiątych ubiegłego wiek , gdzie na demonstracjach ruchu równouprawnienia kobiet manifestantki wymachiwały wibratorami i biustonoszami. Zdecydowane zerwać z dotychczasową rolą dostarczycielki męskiej przyjemności, zwalczały stereotypy dotyczące tego, co sprawia kobietom przyjemność erotyczną oraz kobiece wytryski. Następnie kobiety zaczęły odkrywać i nazywać własne, jedyne w swoim rodzaju przyjemności. W ten sposób przybliżały moment, w którym staną się równoprawnymi partnerkami seksualnymi mężczyzn, a nie ich seksualnymi lalkami.

Na czym polegają kobiece wytryski?

Pierwszą sprawą do załatwienia stał się kobiecy orgazm. Jak wówczas mawiano, podobno nie doznawało go w ogóle około 60 procent kobiet. Należało rozwiązać problem braku podstawowej reakcji seksualnej i rozkoszy u przeważającej części kobiet. Kobiety zaczęły się masturbować i otwarcie o tym mówić, a wibrator dołączył do stałego wyposażenia sypialni.

Niemal przez całe lata siedemdziesiąte ubiegłego wieku kobiety rozmawiały z partnerami o swojej potrzebie dłuższej gry wstępnej i o seksie oralnym, przyzwyczajały mężczyzn do tych nowości i żądań erotycznych oraz uczyły się, jak doznawać orgazmu. Odkryły wówczas, że w tym ostatnim pomagają fantazje erotyczne, więc na stronach magazynów i książek pojawiły się stosowne historie, zrodzone w kobiecej wyobraźni.

Pod koniec wspomnianego dziesięciolecia kobiety już nie tylko wypowiadały się w sprawach seksualnych ich głos stawał się coraz donośniejszy. Lata osiemdziesiąte zdominowało poszukiwanie ukrytego skarbu punktu G. Słynna gwiazda pop, Madonna, przyczyniła się do powstania wizerunku stanowczej kobiety, która przejmuje inicjatywę w sprawach seksualnych, dumna ze swoich umiejętności i seksualnej energii. Tak zrodziła się nowa norma kulturowa.

Zrealizowane fantazje erotyczne przybrały formę romantycznych i swawolnych scen w sypialni. Niektóre kobiety sięgnęły po skórzany strój oraz inne akcesoria gry w dominację. Proces odkrywania własnej seksualności przez kobiety przyspieszył jeszcze bardziej w latach dziewięćdziesiątych za sprawą nowego pokolenia, które odziedziczyło zdobycze starszych sióstr.

Młode kobiety stały się bardziej otwarte i swobodne, wyrażając odzyskaną seksualność na plażowych imprezach i w lokalach ze striptizem. Przyjaciółki i znajome w każdym wieku szeptem przekazywały sobie nowinę, że kobiety też mogą mieć wytrysk, a gwiazdy przemysłu rozrywkowego dla dorosłych demonstrowały w filmach tę nowo odkrytą zdolność. W sklepach pojawiły się wibratory zaprojektowane tak, by drażnić punkt G, zaś pewna grupa kobiet zaczęła zgłębiać sztukę ejakulacji.

Ejakulacja u kobiet: jak osiągnąć damski wytrysk

kobiecy wystrysk
Kobiety są coraz bardziej świadome swojego ciała oraz tego iż mogą osiągnąć kobiecy wytrysk

W ciągu kilku ostatnich dziesięcioleci odkrycia w dziedzinie anatomii kobiety oraz w sferze kobiecych pragnień seksualnych i licznych sposobów ich zaspokajania stały się tematem książek i artykułów prasowych, a także inspiracją dla wielu par. Gwałtownie spadła liczba kobiet niedoznających orgazmu. Kobiety i mężczyźni prowadzą bardziej urozmaicone życie seksualne, które dzięki poprawie kontaktów intymnych na ogół daje im większą satysfakcję erotyczną.

Prawdopodobnie co najmniej jedno lub nawet dwa kolejne pokolenia będą kontynuować gorączkowe poszukiwanie intensywniejszych doznań seksualnych. Jednym z najbardziej istotnych i niedocenianych aspektów seksualności człowieka jest to, że dzięki niej poznajemy własne ciało. Stanowi ona ważne narzędzie wyrażania emocji, fantazji i pragnień oraz rozwija naszą wyobraźnię i kreatywność.

Poszerzywszy swoją wiedzę i zwiększywszy sprawność seksualną, możemy: podejmować świadome decyzje; tolerować tych, którzy wybierają inne sposoby seksualnego zaspokojenia; i lepiej wyrażać siebie dzięki seksualności. Dopiero zaczynamy rozumieć wszystkie możliwości, jakie otwiera przed nami seksualność, i wszystkie aspekty wpływu, który na nas wywiera. Żeński wytrysk nie jest tu wyjątkiem. Można go porównać do szeroko roztwartych wrót do zgłębiania seksualności skutki jego ponownego odkrycia ujawnią się w pełni być może dopiero po wielu latach.

Im lepiej kobieta pozna swoje potrzeby seksualne, a także zdrowe sposoby ich wyrażania i zaspokajania, tym lepiej będzie nam wszystkim. Powstrzymywanie pragnień seksualnych wprowadza w nasze życie zamęt, który rzutuje na stosunki z innymi ludźmi. Podobnie jak oczyszczenie powietrza którym oddychamy, choć prawie nie zdajemy sobie z tego sprawy zwiększenie świadomości seksualnej człowieka może prowadzić do poprawy zdrowia fizycznego i psychicznego.

Zbyt często nie uświadamiamy sobie swoich pragnień seksualnych i zaspokajamy je tylko na najniższym, podstawowym poziomie. Chcąc sobie w pełni uświadomić znaczenie seksualności dla życia intymnego i ogólnego stanu zdrowia, musimy zwracać większą uwagę na to, co jemy, jak się ubieramy oraz jak dbamy o swoją seksualność, aby była twórcza, pouczająca i dawała nam radość.

Im bardziej szanujemy tę fundamentalną energię człowieka i wspomnianą zależność seksualności i zdrowia, tym szczęśliwsze i lepiej dostosowane stają się jednostki, a wraz z nimi całe społeczeństwo.

Żeńska ejakulacja: doznania

Żeńska ejakulacja jest jednym z najbardziej kobiecych zjawisk, jest także przyjemna i seksowna. Wytrysk wyzwala i przynosi niezwykłe erotyczne doznania. Jednak to nie wszystko. Wiedza o ejakulacji i punkcie G zwraca kobiecie ważny element jej anatomii, przez wiele lat lekceważony i odrzucany jako nieistniejący. Prawo do wytrysku jest przyrodzone wszystkim kobietom, ponieważ umożliwia go ich anatomiczna budowa.

Poznanie istotnego elementu własnej anatomii, będącego źródłem ejakulacji, pomoże kobiecie zrozumieć, że jej ejakulat to bynajmniej nie mocz. Dotychczas kobiet nie zachęcano do swobodnego reagowania ani też do tego, by zarówno fizycznie, jak i psychicznie były w pełni sobą, więc obawa, że w czasie stosunku oddadzą mocz, a nie trysną ejakulatem, każe wielu kobietom powstrzymywać wytrysk.

Opanowanie sztuki ejakulacji prowadzi do wyzwolenia we wszystkich przejawach życia. Daje oraz zwiększa poczucie niezależności i siły, a zatem może również poprawić ogólny stan zdrowia i samopoczucie. Przeżycie ejakulacji i przyjemności, której źródłem jest punkt G, to wrota do dalszego poznawania własnych emocji. Pobudzanie punktu G i żeńska ejakuiacja nie tylko pomagają rozwiązywać problemy seksualne (takie jak brak zainteresowania seksem czy apatia, ból fizyczny i psychiczny, zmniejszone doznania seksualne), lecz także zwiększają prawdopodobieństwo uzyskania satysfakcji ze współżycia płciowego, czego większość z nas pragnie.

Ponieważ punkt G jest połączony z pełnym mocy nerwem miednicznym, orgazmy z tego punktu mają charakter emocjonalny, oczyszczający. Wyrażanie emocji pozwala się otworzyć, wzbogacając życie intymne oraz zwiększając u kobiety zdolność twórczego wypowiadania siebie. Ponadto wrażliwość punktu G można zwiększyć, można też leczyć jego niewrażliwość lub bolesność oraz pobudzać go do sprawiania jeszcze większej przyjemności. Punkt G jest tak ważną być może nawet główną częścią żeńskich narządów płciowych, że wprost śmieszne wydaje się, że tak wiele kobiet nic o nim nie wie.

Wyobraźmy sobie, że od dziecka wmawia się mężczyznom, że nie mają prostaty ani ejakulacji, a jeśli z penisa tryska ciecz, musi to być mocz. Obecnie, dzięki odkryciom, jakich seksuolodzy i inni naukowcy dokonali w ciągu ostatniego ćwierćwiecza, możemy zweryfikować pozbawione sensu i błędne informacje o ciele kobiety. Teraz od kobiet zależy, czy zrozumieją, w co zostały wyposażone ich narządy płciowe, czy będą z tego korzystały, a także czy odkryją wszelkie doznania erotyczne i seksualne sekrety związane z punktem G i ejakuiacja.

Wszystkie kobiety są fizycznie zdolne do ejakulacji. Dzięki badaniom naukowym, które potwierdziły istnienie żeńskiej prostaty, wytwarzającej i wydalającej żeński ejakulat, wiemy, że wszystkie kobiety mają nie tylko nogi, ręce, nosy i uszy, ale również zdolność do ejakulacji. Istnieją ważne powody związane głównie z brakiem wiedzy dla których pewne kobiety nie doznają wytrysku. Zanim zdobędzie się stosowne umiejętności, trzeba wiedzieć coś jeszcze. Otóż jeśli ludziom stale się wmawia, że czegoś nie mogą robić, w końcu zaczną w to wierzyć, a tylko nieliczni się sprzeciwią. Nie da się zaprzeczyć, że właśnie tak było w przypadku kobiecej ejakulacji. W tej sprawie musi się wreszcie rozlec chór wielu głosów, powtarzający: oczywiście, że możecie!